Примусово вивезла, а не прийняла: ООН закликали видалити дані про “найбільшу кількість українських біженців в росії”

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС), яка уповноважена на висловлення позицій понад 200 найбільших та найактивніших громадських організацій України, висловлює ...

Mapre
Примусово вивезла, а не прийняла: ООН закликали видалити дані про “найбільшу кількість українських біженців в росії”

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС), яка уповноважена на висловлення позицій понад 200 найбільших та найактивніших громадських організацій України, висловлює свій рішучий протест у зв’язку з публікацією на порталі data.unhcr.org Агентства ООН у справах біженців відверто недостовірної інформації про те, що росія нібито прийняла найбільшу кількість біженців з України.

Учасники платформи вважають, що некоректні інтерпретації ситуації з переміщенням громадян України за межі її історичних міжнародно-визнаних кордонів не лише не мають право на існування, але й самим фактом їх публікації на офіційних ресурсах організацій системи ООН дискредитують систему глобальної безпеки та міжнародного права. 

У коментарі для EUProstir координатор Робочої Групи «Свобода, юстиція, права людини» УС ПГС Ростислав Дзундза пояснив, що розслідування справ про депортацію наших громадян у Росію та Білорусь ускладнюється тим, що Україна не має доступу до територій та людей, яких депортували окупанти. «Люди, які виїжджають на територію росії, постійно страждають від порушень прав людини, їх примусово переміщують у далекі куточки росії без їхньої згоди, є багато прикладів насильства. Ми вимагаємо прибрати росію з карти, оскільки росія — це країна-агресор, вона ніяк не приймає біженців», — заявив координатор Робочої Групи «Свобода, юстиція, права людини» УС ПГС.

Крім того, учасники платформи закликають міжнародну спільноту активізувати зусилля з документування примусового вивезення до росії українських цивільних осіб, щоб усі відповідальні були покарані та зробити все можливе, щоб Україна мала ресурси, необхідні для відсічі агресії росії. 

Читайте повністю текст заяви Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу