У сфері праці форми трудових відносин стають дедалі різноманітніші

2 липня 2020 року відбувся онлайн-тренінг «Обов’язок роботодавця інформувати працівників і забезпечити прозорі та передбачувані умови праці» в межах літнього марафону, який складається із шести ...

Додано:
Veronika5263

web222_UKR_light
У сфері праці форми трудових відносин стають дедалі різноманітніші

2 липня 2020 року відбувся онлайн-тренінг «Обов’язок роботодавця інформувати працівників і забезпечити прозорі та передбачувані умови праці» в межах літнього марафону, який складається із шести онлайн-тренінгів з міжнародних і європейських стандартів з питань праці Проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Для того, щоб краще захистити працівників від можливих порушень їхніх прав і досягти більшої прозорості на ринку праці,  країни ЄС визнали за необхідне визначити формальні вимоги до трудових відносин. Роботодавці зобов’язані інформувати працівників про основні аспекти трудових відносин.

«У сфері праці, що постійно розвивається, форми трудових відносин стають дедалі різноманітніші. Директиви ЄС стали відповіддю на  виникнення нових і нестандартних форм зайнятості та спрямовані на забезпечення захищеності і передбачуваності трудових відносин, сприяючи при цьому зближенню умов у різних країнах і збереженню гнучкості  ринку праці», — зазначив Антоніу Сантуш, Менеджер Проєкту ЄС-МОП.

Під час тренінгу з представниками парламенту, уряду, профспілок і роботодавців обговорили вимоги Директив ЄС щодо інформування працівників про основні аспекти трудових відносин. Учасники також отримали інформацію про  мінімальні вимоги до умов праці, механізми забезпечення додержання законодавства, вирішення спорів і право на правовий захист та ін.

Представлений Навчальний матеріал, який містить інформацію про низку відповідних Директив ЄС з питань праці,  стане корисним для експертів, які розробляють законопроєкти, та посадовців, що приймають відповідні політичні рішення.

Запропонована інфографіка надає короткий огляд основних обов’язків роботодавця інформувати працівників і забезпечити прозорі та передбачувані умови праці відповідно до Директиви Ради 91/533/ЄEC та Директиви (ЄС) 2019/1152.

інфографіка_обов_язок роботодавця щодо інформування прцівників

За додатковою інформацією звертайтесь до Софії Литвин, Національного Координатора Проєкту ЄС-МОП, +38 050 334 98 87, [email protected]

Довідкова інформація: Проєкт «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», який фінансується ЄС та впроваджується Міжнародною організацією праці, спрямований на сприяння безпечній, здоровій та задекларованій праці в Україні. Його очікуваним результатом у близькій перспективі є покращення дотримання Україною основних міжнародних і європейських норм із безпеки і здоров’я на роботі (БЗР) та трудових відносин.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку