Протидія торгівлі людьми: виклики сьогодення

Стали темою регіонального круглого столу, що відбувся в Харкові 20 серпня, за організаційної підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.Учасниками виступили працівники Департаменту соціального ...

Додано:
kobzar

DSC05215
Протидія торгівлі людьми: виклики сьогодення

Стали темою регіонального круглого столу, що відбувся в Харкові 20 серпня, за організаційної підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

Учасниками виступили працівники Департаменту соціального захисту Харківської облдержадміністрації, заступники голів міських, селищних і сільських об’єднаних територіальних громад Харківщини, інші зацікавлені особи.

Метою заходу було сприяти підвищенню ролі ОТГ у розбудові національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи в Харківській області.

На початку національна спеціалістка проєктів ОБСЄ з протидії торгівлі людьми Надія Кондибіна зауважила, що Програма «Безпека людини» Координатора проєктів ОБСЄ спрямована на підтримку України в протидії сучасному рабству, подоланні проблеми домашнього насильства, підвищенні захисту від кіберзлочинності.

Заступниця начальника відділу у справах сім’ї та по роботі з громадськістю Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юлія Карпачова повідала про стан реалізації на Харківщині заходів з протидії торгівлі людьми, які здійснюються у партнерстві з громадськими організаціями, за підтримки ОБСЄ та Міжнародної організації з міграції.

А начальниця управління організаційно-аналітичного забезпечення Департаменту соцзахисту населення Харківської ОДА Людмила Храмцова зазначила, що зараз в Україні змінюється законодавство, яке надає більше повноважень місцевим громадам. Водночас, і покладає більше завдань, зокрема, у сфері реалізації соціальної політики, в тому числі, й щодо надання соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми.

З 2020 року вступив у силу Закон України «Про соціальні послуги», яким однією з категорій отримувачів таких послуг визначено осіб, що постраждали від торгівлі людьми, – нагадав експерт з адвокації Юрій Чумак. І реалізація цілого комплексу заходів у сфері надання соціальних послуг, відповідно до ст. 11 зазначеного Закону, покладається саме на виконавчі органи рад об’єднаних територіальних громад. Тому правник закликав представників ОТГ вголос ставити питання щодо необхідності забезпечення фінансування діяльності з протидії торгівлі людьми з місцевих бюджетів, прописуючи це у відповідних програмах.

Голова Харківської міської організації Міжнародної організації «Жіноча громада» Ольга Білецька наголосила, що одним із найважливіших завдань в контексті адміністративно-територіальної реформи є забезпечення наявності соціальних працівників у нових громадах, аби гарантувати забезпечення населення соціальними послугами. При цьому всі фахівці органів місцевого самоврядування ОТГ мають бути обізнані з ознаками злочину торгівлі людьми, порядком встановлення відповідного статусу, щоб спрямувати виявлених постраждалих осіб для отримання допомоги до належної структури районного чи обласного рівня.

Всі учасники круглого столу зійшлися на думці, що проведення інформаційно-консультативних зустрічей з керівниками об’єднаних територіальних громад, допомога у плануванні і проведенні інформаційних кампаній щодо протидії торгівлі людьми, виявленні постраждалих осіб і надання їм допомоги сприятиме підвищенню рівня безпеки людини у кожній громаді.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії