Проєкти щодо розвитку потенціалу медичних сестер у сфері допомоги тяжкохворим у США

В США – близько 3.6 млн медсестер і вони становлять найбільшу когорту медичних працівників. Як і в Україні, їх основною проблемою є недосконале навчання, яке не повністю відповідає їхнім потребам. У ...

Додано:
Alexander Wolf

nurses_elnec
Проєкти щодо розвитку потенціалу медичних сестер у сфері допомоги тяжкохворим у США

В США – близько 3.6 млн медсестер і вони становлять найбільшу когорту медичних працівників. Як і в Україні, їх основною проблемою є недосконале навчання, яке не повністю відповідає їхнім потребам. У січні 2016 року Американська асоціація медсестер та Асоціація медсестер, які працюють у сфері паліативної та хоспісної допомоги  (ПХД) скликали колегію, щоб обговорити професійні питання ПХД. Експерти визначили п’ять напрямків, які слід вивчити та удосконалити. Зокрема, одним із них було навчання.

Було визначено, що, наприклад, зареєстровані медсестри (registered nurses, RN) навчають пацієнтів і членів їхніх родин, дають поради та надають емоційну підтримку пацієнтам та членам їхніх сімей. У їхні обов’язки входить оцінка фізичного стану, заходи зі зміцнення здоров’я, консультування, навчання пацієнтів  та їхніх рідних, догляд за ранами та багато інших втручань.

Проте далеко не завжди вони вміють це робити.

Тому було розпочато кампанію «Заклик до дії: Медсестри очолюють і трансформують паліативну допомогу». Основна мета кампанії полягає в тому, що усі медсестри повинні дізнатися про догляд за важкохворими та іншими вразливими групами населення.

Медичні сестри планували цю кампанію, впроваджували її, оцінювали результати і показали свій потенціал до згуртування й мобілізації.

В результаті було підготовлено рекомендації, однією з яких є «почати використовувати програми навчання медсестр, запропоновані End of Life Nursing Education Consortium (ELNEC). До речі, БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» використовувала напрацювання ELNEC при розробці своїх навчальних програм (деякі з їх елементів успішно впроваджуються на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика).

Ці рекомендації вже широко впроваджуються в життя на рівнях уряду, громад і неурядових організацій.

Для України це є важливий досвід, оскільки є прикладом використання демократичного механізму впливу на удосконалення допомоги тяжкохворим.  

 Олександр Вольф, голова БО “Асоціація паліативної та хоспісної допомоги”, [email protected]


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів