Проєкт R2U: Шлях до енергетичної незалежності України через відновлювальні джерела

8-9 жовтня в Києві відбувся дводенний захід «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» (#R2U), на якому політики та представники громадськості зібралися для обговорення шляхів забезпечення ...

Додано:
valeria.chernous

IOS09304
Проєкт R2U: Шлях до енергетичної незалежності України через відновлювальні джерела

8-9 жовтня в Києві відбувся дводенний захід «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» (#R2U), на якому політики та представники громадськості зібралися для обговорення шляхів забезпечення енергетичної незалежності України. Шістнадцять пілотних проектів були підтримані фінансовими, технічними та гуманітарними рішеннями для переходу до сталого енергетичного майбутнього. 

День 1 розпочався з обговорення досвіду муніципалітетів та ролі місцевих гравців у впровадженні відновлювальної енергетики. Учасники виявили критичні проблеми, включаючи недосконалість нормативно-правової бази та обмеження фінансування, а також запропонували шляхи їх вирішення.

 Evoto

День 2 став платформою для стратегічного діалогу, зосередженого на розширенні децентралізованих систем відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Дискусії між представниками України та Німеччини торкнулися важливості узгодження національних політик для підтримки розвитку відновлювальної енергетики. 

Роман Андарак

Роман Андарак, заступник Міністра енергетики України, акцентував на ролі громад: «Громади мають відігравати ключову роль у розвитку власної енергетичної спроможності. На сьогодні вони ще не несуть повної відповідальності за забезпечення своїх мешканців когенераційними установками – компактними системами, що дозволяють одночасно виробляти електроенергію та тепло. Для підтримки таких проєктів держава пропонує пільгове фінансування через державні банки, проте громади недостатньо активно використовують ці можливості. Часто обладнання, яке надходить від міжнародних партнерів, вимагає додаткової інфраструктури та доопрацювань, що затримує його введення в експлуатацію. Тому громадам важливо самим ініціювати створення власних осередків енергетичної стійкості та незалежності». 

Василь Шкураков

Василь Шкураков, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України, зазначив: «Наші міжнародні партнери не можуть повністю задовольнити всі наші потреби в енергетичній сфері. Програми, які впроваджує GIZ, та інші проєкти у відновлюваній енергетиці спрямовані на стимулювання конструктивних дій. Наше завдання — переймати успішний міжнародний досвід та адаптувати його в Україні». 

Бенедикт Ібеле

Бенедикт Ібеле, спеціаліст з питань політики IKI, Федеральне міністерство економіки та клімату Німеччини, підкреслив важливість освіти: «Попит на знання та навички у галузі відновлювальної енергетики зростає на всіх рівнях. Це підкреслює важливість уваги до освіти та поширення теми відновлюваних джерел енергії в різних секторах. Особливу роль тут відіграє розвиток жіночого потенціалу. Мене особисто вразило, скільки жінок в Україні працюють у сфері енергетики — значно більше, ніж, наприклад, у Німеччині». 

Evoto

Еліз Віж’є, директорка проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» (R2U), зазначила: « Перехід до відновлювальної енергетики є ключовим для України, яка досі залежить від викопних ресурсів. Це відкриває можливість для сталого розвитку, незважаючи на виклики війни. Зосередження на малих проєктах, таких як R2U, за активної участі громад дозволить накопичити досвід і сприяти формуванню “зеленого” суспільства, що може стати основою для ширшого впровадження ініціатив по країні». 

Ганна Замазєєва

Ганна Замазєєва, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, додала: «Більшість громад залишається пасивною в питаннях відновлюваних джерел енергії та розподіленої генерації через недостатнє розуміння цих тем. Однак це не означає, що вони не потребують уваги та співпраці». 

Захід завершився напрацюванням ключових рекомендацій, які стануть основою для подальшої співпраці між Україною, Німеччиною та міжнародними партнерами у просуванні енергетичного переходу. 

 

Проєкт «Відновлювана енергія для стійкої України» (R2U) фінансується Федеральним міністерством економіки та захисту клімату Німеччини в рамках імплементаційного інструменту (IKI Flex) Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) та впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. 


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи