Програму заходів та ключові тези представили до Дня Героїв Небесної Сотні

"ЗАЛИШАЄМОСЯ ГІДНИМИ СВОЇХ ГЕРОЇВ!" – із цим гаслом Україна вдесяте вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. Програму заходів, соціальну кампанію та ключові тези до 20 лютого, Дня Героїв Небесної ...

540a0798
Програму заходів та ключові тези представили до Дня Героїв Небесної Сотні

“ЗАЛИШАЄМОСЯ ГІДНИМИ СВОЇХ ГЕРОЇВ!” – із цим гаслом Україна вдесяте вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. 

Програму заходів, соціальну кампанію та ключові тези до 20 лютого, Дня Героїв Небесної Сотні, презентував Музей Майдану разом із партнерами. 

Цьогоріч, попри умови воєнного стану, в Києві та регіонах ушановуватимуть пам’ять перших загиблих героїв російсько-української війни. 

dyzayn_bez_nazvy_8

“Сьогодні ми маємо залишатися гідними пам’яті наших героїв та дбати про патріотичне виховання нових поколінь українців. Тож міністерство докладає всіх зусиль для збереження надбань, пропагування цінностей Майдану й робить усе можливе, щоб у довгостроковій перспективі імена його героїв не розмилися в пам’яті, не загубилися у вирі подій. Адже їхній чин – приклад любові до Батьківщини, коли цінності та країну людина ставить вище за себе”, – сказав Ростислав Карандєєв, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики.

Пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою, сприяти громадському активізму, консолідації суспільства, формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.

“Цьогорічна програма вшанування Героїв Небесної Сотні – не просто данина пам’яті, не традиційний бюрократичний підхід. Це певна зброя, тому що росія досі не припиняє спроб спотворити пам’ять про події Майдану, принизити Героїв Небесної Сотні. Вшановуючи Небесну Сотню, ми вшановуємо не лише тих 107 героїв, а й усе те Небесне Воїнство, яке боронило і боронить нашу країну, віддаючи найцінніше – своє життя”, – наголосив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Загиблі під час Євромайдану були першими героями спротиву російській агресії, а Революція Гідності стала першою перемогою України у війні з росією. 

“Проведення реформ, входження до Європейського Союзу, перемога над російським агресором сьогодні і буде найкращим виявом пам’яті про тих героїв. Але очевидно, що це не применшує важливості повсякденної роботи задля того, щоб пам’ять про Небесну Сотню, про героїв російсько-української війни зберігалася та була живою”, – зауважив Володимир Тиліщак, в. о. голови Українського інституту національної пам’яті.

Спогадами про Революцію Гідності поділився генерал-майор ЗСУ, Герой України Ігор Гордійчук, який був у Головному командному центрі. Тоді вдалося не допустити, щоб Збройні сили вийшли проти мітингувальників. Саме Майдан чимало змінив у свідомості військових.

“Збройні сили залишилися вірними присязі, і це пришвидшило перемогу Євромайдану та мінімізувало втрати. Ми виховуємо Збройні сили, Національний університет оборони на мужності учасників Євромайдану. Саме вони зробили найважчу роботу – прорвали російську блокаду, а ми цією дорогою йдемо. Закликаю продовжувати цю боротьбу, на яку надихає саме жертовність Небесної Сотні, що здійснила переворот у свідомості більшості військових, особливо старших і вищих офіцерів, котрі керували підрозділами, й це дало змогу не залучати армію та вийти на переможний шлях”, – певен Ігор Гордійчук, генерал-майор ЗСУ, Герой України, заступник начальника Національного університету оборони України. 

Герої Небесної Сотні стали першими героями російсько-української війни, а майданівці – першими ветеранами війни за незалежність. Цьогоріч Україна вдесяте вшановуватиме пам’ять Небесної Сотні, вдесяте – в умовах війни з росією. Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї.Але щорічно 20 лютого згадуємо тих, котрі першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її.

“У 90-х роках один із найкращих синів України В’ячеслав Чорновіл сказав, що Україні її воля та демократія, свобода й незалежність далися надто легкою ціною. І лише десять років тому ми почали усвідомлювати глибину цих слів і платити справжню ціну за нашу волю й незалежність. Тоді ми були в ейфорії та на піднесенні, думали, що перемогли. Але насправді виграли тільки перший бій за наше існування в цій новітній російсько-українській війні – саме під час Майдану. Маємо бути гідними пам’яті наших полеглих побратимів-майданівців і завершити перемогою ту боротьбу, яку вони почали десять років тому”, – переконаний Павло Сидоренко, військовослужбовець ЗСУ, координатор громадської спілки “Ініціативна група постраждалих / поранених на Майдані”.

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи