Діджиталізація в освіті: учні закладів профтехосвіти отримають інтерактивний посібник

Інноваційна розробка у сфері освіти в Україн– мобільний застосунок «Труби та арматура», реалізований у межах швейцарсько-українського проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення ...

Додано:
Ushakova

247888871_219262473628801_4633894656496225256_n
Діджиталізація в освіті: учні закладів профтехосвіти отримають інтерактивний посібник

Інноваційна розробка у сфері освіти в Україн– мобільний застосунок «Труби та арматура», реалізований у межах швейцарсько-українського проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP), який виконується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдинг» та реалізується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Під час презентації, яка пройшла 22 жовтня у приміщенні «Освіторія ХАБ» у м. Києві, було  представлено мобільний застосунок, його наповнення, а також і можливості, які дозволять просто та доступно опанувати інформацію та отримати базові знання.

У презентації взяли участь розробники інтерактивного посібника, представники Посольства Швейцарії в Україні, Міністерства освіти і науки України, компанії Геберіт, яка співфінансує проєкт, провідних компаній-виробників сантехнічної та теплотехнічної продукції. В онлайн-режимі до заходу долучилися заклади профосвіти – учасники проєкту з різних куточків України.

Посібник має стати зручним помічником для учнів, адже може працювати в офлайн режимі. Це робить інтерактивне навчання доступним навіть для тих користувачів, які не мають постійного доступу до якісного інтернет зв’язку. Застосунок розроблений змістовно, але при цьому настільки просто та доступно, що навіть непідготовлений користувач буде здатен опанувати інформацію та отримати базові знання. А фахівці зможуть використовувати його для поглиблення профільних знань.

 Кожен розділ містить інформацію про те, які компетенції можна набути у результаті навчання, а також підсумкові тести для перевірки знань. Більш того, на відміну від профільних підручників, застосунок орієнтований на практичне застосування. Цьому слугують покрокові ілюстрації виконання технологічних процесів, тестові завдання та відео, які додаються до кожного розділу.

 «Наявність сучасних навчальних матеріалів є запорукою успіху в кар’єрі молодих спеціалістів. Молодь повинна бути впевнена, що те, що вони дізнаються у закладі професійної (професійно-технічної) освіти, добре підготує їх до ринку праці. Окрім того, я переконана, що учні або здобувачі матимуть більшу мотивацію до навчання, якщо воно приноситиме задоволення. Наш проект намагається поєднати обидва аспекти з цими інтерактивними навчальними матеріалами», – коментує Соня Луслі, керівниця проєкту EdUP.

 «Уряд Швейцарії має нагоду разом з Міністерством освіти і науки України та компанією Геберіт реалізовувати проєкт з покращення сантехнічної освіти в Україні. Виклики сьогодення вимагають від нас пошуку нових методів навчання. Ми вітаємо перший крок команди Свісконтакт у розробці цього інтерактивного посібника для студентів та викладачів закладів профтехосвіти. Це стало можливим виключно у співпраці з бізнесом з урахуванням їх очікувань та запитів ринку праці. Ми будемо раді розширювати це партнерство і очікуємо долучення бізнесу до цієї ініціативи», – коментує Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

 «Через загострення ситуації із поширенням коронавірусу, окремі заклади професійної освіти знову повертаються у дистанційний режим роботи. І нам дуже важливо, щоб він жодним чином не вплинув на якість навчання.  Завдяки таким інтерактивним посібникам ми можемо допомогти учням легко та цікаво засвоїти навчальний матеріал будь-де: вдома або на прогулянці. Такою має бути освіта у 2021 році: доступною, безбар’єрною та інноваційною», – зазначила директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки Ірина Шумік.

 «Дійсно, мобільні застосунки є мегапопулярними, особливо серед молоді. Вочевидь, така складна і, на перший погляд, навіть нудна тема, як «Труби та арматури», у новому мобільному застосунку була подана не лише цікаво, а й інформативно. Впевнений, що «Труби та арматура» стануть гарною мотивацією до навчання та підвищення кваліфікації. Отже, чекаємо на наступні розділи!», – прокоментував генеральний директор ТОВ «Геберіт Трейдинг» Олексій Раков.

 Розробниками застосунку виступили педагоги профтехосвіти Максим Пеховка та Іван Болокан за активної участі команди проєкту EdUP. Він є пілотним проектом та першим із серії інтерактивних посібників, які будуть розроблені фундацією Swisscontact.  

 ***

 Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдинг» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт» за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою створення платформи для посилення співпраці між закладами професійної освіти та представниками бізнесу та популяризації професії сантехнік.

 Детальніше інформацію про проєкт можна отримати на сайті: www.swisscontact.org


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку