Проект з покращення психосоціальних послуг дітям у лікарні “ОХМАТДИТ” у Києві

Благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас-Київ» реалізує проект «Створення соціальних центрів для посилення можливостей подолання труднощів та розвитку потенціалу самодопомоги постраждалих ...

Додано:
Alexander Wolf

матвей и стул
Проект з покращення психосоціальних послуг дітям у лікарні “ОХМАТДИТ” у Києві

Благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас-Київ» реалізує проект «Створення соціальних центрів для посилення можливостей подолання труднощів та розвитку потенціалу самодопомоги постраждалих від конфлікту людей і громад в Україні». В рамках цього проекту Карітас провів конкурс мікрогрантів для громад, які постраждали від конфлікту в Україні. БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» стала одним із переможців. Її проект спрямований на подолання труднощів та розвиток потенціалу самодопомоги, покращення якості життя у медичній сфері.

Оскільки дитяча лікарня «ОХМАТДИТ» є однією з установ, з якими співпрацює Асоціація, проект був спрямований саме на цей лікувальний заклад.

Через карантинні обмеження у зв’язку з Covid-19 кількість волонтерів у лікарні «ОХМАТДИТ» значно зменшилася (з понад 50 до 3-5 осіб). Пріоритетними стали медичні послуги. Це означає, що діти, які знаходяться на довготривалому лікуванні,  стали отримувати менше психологічних і соціальних послуг. Волонтерська матеріальна підтримка, яку волонтери залучали для Лікарні, скоротилася. Проект, який розробили фахівці Асоціації паліативної та хоспісної допомоги, передбачає корекцію цієї ситуації та співфінансування закупівлі «витратних матеріалів», які використовуються при наданні психологічної, медико-психологічної, соціальної, медико-соціальної підтримки тяжкохворих дітей, які знаходяться на довготривалому лікуванні в ОХМАТДИТ.

Асоціація паліативної та хоспісної допомоги має тривалий (з 2011 р.) досвід роботи у лікарні і співпраці з нею. Зокрема, Асоціація бере активну участь у розвитку психологічної і соціальної служби лікарні і Школи в лікарні. Також надає матеріальну та фінансову підтримку різним відділенням і – адресно пацієнтам і членам їхніх родин. З 2012 р. вже на суму понад 7000 доларів США.

Тому в серпні 2020 р. для Центру медико-психологічної та соціально-реабілітаційної допомоги було передано набори іграшок та столи для пісочної терапії, фарби, книги, кольорові пензлі, кісточки, папір кольоровий, пазли, набори для розмальовування по номерах, іграшкові машинки тощо. До кінця 2020 року ці матеріали будуть використані при наданні не менш ніж 400 психологічних консультацій для пацієнтів лікарні.

Олександр Вольф, БО “Асоціація паліативної та хоспісної допомоги”, [email protected]


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Український екологічний стартап запустився в 9 європейських країнах і наблизив Україну до участі в Green Deal!

П’ять ЧаПів про молодіжний центр «YouthСфера»

За кордоном… Ціна зароблених грошей

Опитування громадян: як уникнути перетворення інструменту прямої демократії на маніпуляцію

Триває реєстрація на Міжнародний форум «Життя на межі миру. Громадські ініціативи змінюють життя українських громад»

Громадський центр правосуддя взяв участь в обговоренні безпекових викликів для Одеси