Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» відпрацьовує новий ланцюжок поставки продукції від херсонських фермерів

4 серпня в Переяслав-Хмельницькому зустріли баржу із тестовою партією кавуна, що доставлялася Дніпром у рамках пілотного проекту зі створення нового ланцюжка збуту продукції від фермерів Херсонщини, ...

USAID
Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» відпрацьовує новий ланцюжок поставки продукції від херсонських фермерів

4 серпня в Переяслав-Хмельницькому зустріли баржу із тестовою партією кавуна, що доставлялася Дніпром у рамках пілотного проекту зі створення нового ланцюжка збуту продукції від фермерів Херсонщини, і стала легендою останнього тижня. Пілот був запущений місяць тому проектом Агентства США з міжнародної допомоги (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку», 28 фермерами, компанією «Нібулон» та торговельною мережею «Сільпо». Доставка вантажу (250 тон) з Голої Пристані до Переяслав-Хмельницького зайняла 4,5 дні.

«Насправді, наш пілотний проект – взагалі не про кавуни. Це, в першу чергу, річкова логістика, а також доступ дрібних виробників до великих мереж. Баржа, що припливла сьогодні – це тест нового ланцюжка постачання продукції, який ми допомагаємо налагодити фермерам Херсонщини, – говорить Патрік Рейдер, керівник проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку». – Застосовуючи так званий M4P підхід (Making Markets Work for the Poor), проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» виявив слабкі місця у існуючій системі постачання фермерської продукції і допоміг об’єднати зусилля дуже різних гравців, щоб побудувати нову модель, яка працюватиме більш ефективно. Сьогодні ми зустрічаємо тестову партію продукції. Вона дасть можливість відпрацювати механізми логістики і пакування, розрахувати показники вартості і часу, налагодити взаємодію між учасниками. Якщо все піде за планом, найближчим часом Дніпром попливуть наступні партії кавуна, а після успішного завершення пілоту відпрацьований логістичний ланцюжок може бути застосований до інших видів фруктів та овочів».

Изображение Сегодня 11-43-59

Через відсутність альтернативних видів транспортування, у «високий сезон» ціни на автомобільні перевезення виростають у два-два з половиною рази; через складнощі з логістикою і збутом близько 30% врожаю кавуна залишається на полі. Оскільки кавуни вантажаться насипом, ще 10-13% продукції зазнає механічних пошкоджень; відсутні стандарти пакування і транспортування. Ланцюжок постачання, що тестується у рамках цього проекту, допоможе знайти рішення для більшості з цих проблем.

Пілотний проект допоможе покращити якість плодоовочевої продукції у торговельних мережах, на чверть зменшить витрати на логістику продукції із Херсону та допоможе дрібним фермерам Херсонщини налагодити ланцюжки збуту для своєї продукції.

P1000337_small P1000340_small

«Ми одразу погодилися на участь у цьому пілотному проекті, адже він повністю відповідає нашим цілям та цінностям, – підкреслює Максим Діденко, керівник департаменту «Фрукти-овочі» мережі супермаркетів «Сільпо». – Завдяки співпраці нам вдалося вибудувати новий логістичний ланцюжок для поставки продуктів у магазини «Сільпо». При цьому витрати на логістику зменшилися, а ми отримали більш високу якість продукту за рахунок меншого пошкодження кавунів під час транспортування. Крім того, так само, як і USAID, ми активно розвиваємо фермерські господарства у різних товарних категоріях по всій Україні. Знайомимося з фермерами і представляємо їх продукти високої якості на полицях «Сільпо».

Цифри проекту

***

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» – це проект USAID, що реалізується компанією Кімонікс і ставить за мету сприяння всеохоплюючому і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку аграрного сектора і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України.

***

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.


 

Останні публікації цього розділу:

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади