Про закулісні інтриги Верховної Ради навколо волонтерів та благодійників

У вівторок, 22 липня під час пленарного засідання Верховної Ради України фракція УДАРу відмовилася голосувати за включення до порядку денного поточної сесії Верховної Ради законопроекти № 4172а та № ...

Рада
Про закулісні інтриги Верховної Ради навколо волонтерів та благодійників

У вівторок, 22 липня під час пленарного засідання Верховної Ради України фракція УДАРу відмовилася голосувати за включення до порядку денного поточної сесії Верховної Ради законопроекти № 4172а та № 4173а.

Дані законопроекти спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку благодійництва в Україні, в тому числі, і на вирішення питань допомоги пораненим, біженцям, армії, сім’ям убитих і зниклих без вести на Майдані.

Про це рішення заявив лідер фракції Віталій Ковальчук.

В результаті даного рішення:

– Благодійні фонди та організації, які сьогодні займаються порятунком життя поранених і біженців, будуть і далі обмежені розміром в наданні допомоги на суму 1710 грн. – Вся надана допомога, що буде більше цієї суми, обкладатиметься податком;

– Всі волонтери, які сьогодні збирають на свої картки кошти для закупівлі спорядження для армії, ліків і протезів для поранених, продуктів для біженців будуть змушені заплатити на початку наступного року податок у розмірі 17% від зібраних протягом цього року коштів;

– Всі сім’ї загиблих Героїв Небесної сотні і учасників АТО, а так само всі поранені, які збирають на свої картки благодійні пожертвування небайдужих громадян, будуть зобов’язані виплатити на початку наступного року податок у розмірі 17% від всієї зібраної допомоги;

– 40 сімей, батьки яких пропали безвісти на Майдані під час лютневих подій у Києві, опинилися під загрозою залишитися без допомоги як від держави, так і від благодійників, оскільки їх вже «забули» включити в усі державні програми підтримки Героїв Небесної Сотні, а дані законопроекти повинні відновити це право;

– За покупку протезів для поранених, а так само за їх психологічну і фізичну реабілітацію після поранень благодійні фонди та організації будуть продовжувати платити податки в розмірі до 50%.

Пізно ввечері представники УДАРу Ірина Геращенко, Оксана Продан написали на своїх фейсбук-сторінках, що вони зареєстрували свій законопроект надання допомоги пораненим і постраждалим в зоні АТО № 4295 і тому не підтримали ті, які розроблені експертами благодійного сектора.
Перша спроба ознайомлення з документом викликала конфуз – проект закону один, а порівняльна таблиця правок – інша. І якщо спиратися не на таблицю, то дійсно по законопроекту фракція пропонує звільнити від податків на благодійну допомогу поранених, сім’ї загиблих, постраждалих в зоні АТО. У таблиці змін таких пропозицій взагалі немає.

Але чомусь УДАР у своєму законопроекті забув про деякі речі:

А що робити сім’ям Героїв Небесної сотні, які вже сьогодні заплатили близько 10 млн. грн. до бюджету “благодійних” податків і продовжують їх платити?

А що робити пораненими на Майдані, яким потрібна довгострокова реабілітація, за яку фонди платять до 52% податку?

А що робити біженцям, на утримання яких фонди можуть сьогодні витратити тільки 1780 грн., Все що понад – податок?

А що робити з протезами онкохворій дівчинці з ампутованою ногою або 70-ти річному чоловіку з травмою шийки стегна, за які вони сьогодні зобов’язані заплатити податок?

А що робити мамі сина-аутиста, яка отримавши благодійну допомогу на його навчання в приватному центрі, повинна заплатити податок?

А що робити волонтерам, які сьогодні збирають мільйони на картки на допомогу пораненим, біженцям і армії, і повинні на початку наступного року заплатити податок в 17%?

І таких “а що робити” – безліч …

Про ситуацію в парламенті в цілому 

Законопроекти № 4172а, № 4173а, № 4176а були зареєстровані 26 червня 2014.

Ці законопроекти спрямовані на системні зміни у благодійному секторі і стосуються як одержувачів благодійної допомоги, так і тих, хто її надає.

Адже сьогодні 142 грн. благодійної допомоги на місяць, на які дозволяється не платити податок, звучить просто абсурдно. А благодійники змушені працювати з цією нормою кожен день.

Законопроекти зареєстровані 26 червня, а вже в наступні дні зареєстровані ще ряд законопроектів:

1. 4 липня 2014 зареєстровано проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування благодійної допомоги”, № 4245а. Автори проекту: Анатолій Кінах та Олег Ляшко. Законопроект внесено до порядку денного ВР. Вже сьогодні від 23 липня є рішення Комітету податкової та митної політики прийняти проект за основу і в цілому як закон.

2. 17 липня 2014 зареєстровано проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України (про соціально-економічний захист громадян України на територіях, де проводиться антитерористична операція)”, № 4295а. Автори проекту: Ірина Геращенко та Оксана Продан (Фракція “Удар”). Проект внесено до порядку денного ВРУ 22.07.2014.

3. 18 липня 2014 зареєстровано альтернативний проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України (про соціально-економічний захист громадян України на територіях, де проводиться антитерористична операція)”, № 4295а-1. Автори: Андрій Сенченко і Лідія Котеляк (Фракція ВО “Батьківщина”), Михайло Блавацький (Фракція ВО “Свобода”).

Жоден з авторів законопроектів не звернувся за консультацією до благодійних фондів і волонтерів і не запитав: а що вам заважає працювати, які труднощі? Якби вони звернулися, то запропоновані ними зміни були б якісно іншими.

Жоден з авторів законопроектів не поцікавився у нас, а що вирішує ваш законопроект – він для них виявився незрозумілим, складним, розбиратися з яким не хочеться.

І замість того, щоб поглянути в обличчя існуючих проблем, про які вже кричать благодійники та волонтери, і спільними зусиллями знайти їх вирішення, простіше обрати іншу тактику – повісити шаблон “корупція” і закрити тему.

Нам не зрозуміла мотивація поточної ситуації: або це амбіції окремих депутатів та їх боротьба за кількість законопроектів чи все ж законодавці намагаються думати про благополуччя всіх без винятків українців.

Якщо громадський законопроект не буде внесений до порядку денного і не доопрацьований спільними зусиллями, то всі основні проблеми благодійників та волонтерів залишаться. І кожного разу вони будуть “спливати” в найбільш невідповідний момент.

Благодійний сектор готовий сісти за круглий стіл для пошуку спільних рішень. 

Чи з’явиться політична воля фракцій?

Джерело : life.pravda.com.ua

Автор : Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників, спеціально для УП.Життя


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку