Про проблеми гендерної нерівності на прикладі Чехії

"За Індексом гендерної рівності Європейського інституту з питань рівноправ’я чоловіків та жінок (European institute for gender equality) Чеська Республіка має вищий, ніж середній показник у Європі. ...

Луціа
Про проблеми гендерної нерівності на прикладі Чехії

“За Індексом гендерної рівності Європейського інституту з питань рівноправ’я чоловіків та жінок (European institute for gender equality) Чеська Республіка має вищий, ніж середній показник у Європі. Оцінюються, зокрема, за тим, скільки жінок представлені на керівних посадах, різниця в розмірі винагороди для чоловіків і жінок тощо.

По-друге, в Чехії багато жінок мають вищу освіту, тож шкода було б цим не скористатися. Серед випускників вищих навчальних закладів – понад 60% саме жінок. На жаль, потім цього не видно – керівні посади переважно обіймають чоловіки. Це ще раз підтверджує, що жінки не «дурніші», просто в них менше шансів чи можливостей”, – зазначила Луціа Захаріашова – віце-голова комітету з питань рівних можливостей для жінок і чоловіків в уряді Чехії, політикиня – в інтерв’ю Ірини Виртосу, Центр інформації про права людини, спеціально для«Поваги».

“Якщо ж оцінювати на рівні міністерств, на рівні найвищих посад, то в Чеській Республіці тільки 10% жінок обіймають ці посади. У Кабінеті Міністрів – тільки три жінки-міністра із 17-ти.

На найнижчих управлінських рівнях жінок досить багато. Ми часом жартуємо: «Там де працювати треба – там багато жінок…».

Водночас я є членом політичної партії. Це не пов’язано з моєю державною посадою, тільки з моїми політичними переконаннями. Якраз у політиці долати ієрархічні сходи набагато складніше. Ще й тому, що всі знають, що я займаюся питанням гендерної рівності.

У політиці – переважно чоловіки. Мені інколи важко протистояти тиску «чоловічої солідарності». Тож інколи виникають думки все кинути і піти. А потім я сама собі кажу: «Я ж відстоюю кращу позицію жінок як у суспільстві, так і в політиці. І я не можу все так залишити». Це мене мотивує рухатися далі…”, –  наголосила віце-голова комітету з питань рівних можливостей для жінок і чоловіків в уряді Чехії Луціа Захаріашова.

“Раніше у нас тривала дискусія щодо запровадження квот для виборчих списків – це не пройшло.

Актуальним є сьогодні негативне ставлення до прийняття директиви ЄС, яка б зобов’язувала державні та приватні структури запровадити 40% представництва жінок у правліннях, радах директорів та наглядових радах.

Чехія спільно з кількома іншими країнами Європейського Союзу є в складі так званої «блокадної меншості». Однією з таких країн – Німеччина. І в нас є надія, якщо уряд Німеччини змінить своє ставлення і вийде з «блокадної меншості», це може послужити поштовхом і для нашої країни”.

ДОВІДКА «ПОВАГИ»

Щоб підвищити можливості для жінок, розбивши так звану «скляну стелю», Європейська Комісія запропонувала вжити заходів й збільшити участь жінок на провідних позиціях у найбільших європейських компаніях. Йдеться про 40% представництва жінок у правліннях, радах директорів та наглядових радах. Європейська Комісія запропонувала закріпити цей відсоток на рівні національного законодавства. Це стосується тільки великих компаній, які котируються на фондових біржах, компаній, які мають понад 250 співробітників і річний оборот у всьому світі перевищує 50 млн євро. Таких компаній наприкінці 2012 році налічувалося близько 5000 у Європейському Союзі.

Покращити національне законодавство щодо рівності чоловіків і жінок у бізнес-сфері Європейський парламент закликає у відповідних резолюціях від 6 липня 2011 року і 13 березня 2012 року. Крайній термін для врегулювання законодавства – 2020 рік, інакше будуть застосовані санкції.

Кілька країн, серед яких Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Чехія («блокадна меншина») виступають проти цих директив, і як альтернативу пропонують власні стратегічні програми збільшення участі жінок у бізнесі та в уряді.

Повне інтерв’ю читайте на сайті “Поваги”

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи