Про новації та зміни на КПВВ з окупованим Кримом у жовтні – інфографіка

18 та 22 жовтня експерти Херсонського офісу громадської організації КримSOS відвідали КПВВ «Чонгар» та «Каланчак». Щомісяця вони їдуь на пункти пропуску на кордоні з окупованим Кримом, щоб слідкувати ...

246808594_1256284781540741_6020880244138645479_n
Про новації та зміни на КПВВ з окупованим Кримом у жовтні – інфографіка

18 та 22 жовтня експерти Херсонського офісу громадської організації КримSOS відвідали КПВВ «Чонгар» та «Каланчак». Щомісяця вони їдуь на пункти пропуску на кордоні з окупованим Кримом, щоб слідкувати за змінами та новаціями. Далі розповідаємо про результати моніторингу та щодо змін правил перетину адмінкордону.     

Робота пунктів тестування: до 200 людей в день  

На обох КПВВ працюють пункти тестування на коронавірус. Там приймають тих, хто не має українського сертифікату вакцинації. В середньому, медперсонал обслуговує до 200 людей в день. 

«Тест-систем достатньо, проте точну кількість мені не вказали, – зазначає Марія, юристка  КримSOS, –  Також збільшилась кількість людей, які отримали позитивний результат тесту. За три дні зміни у медсестри на КПВВ «Чонгар» було два випадки виявлення коронавірусу в легкій формі. Таких людей направляють до сімейного лікаря».  

За словами експертів КримSOS, на обох пунктах тестування дуже багато людей. На КПВВ «Чонгар»  пасажирів найбільше вранці та після обіду. Це пов’язано з графіком роботи приватних перевізників. 

Інфографіка за результатами моніторингу КПВВ з окупованим Кримом у жовтні

«У РФ не оголошують локдаун, а роблять вихідним цілий тиждень – з 30 жовтня по 7 листопада включно. Гадаю, саме тому більшість кримчан їдуть на материкову Україну, аби вирішити нагальні питання до вихідних», – розповідає Марія.     

Сервісна зона: чисто, але без магазинів   

На КПВВ «Каланчак» зазвичай не вистачає сміттєвих баків. Але на час моніторингового візиту – на території було прибрано. Також на обох пунктах пропуску помітили спроби деякого озеленення. 

«Вже рік усі чекають, коли КПВВ “Чонгар” перетворять на “сучасний і комфортний транспортний хаб”. Це обіцяла Укрзалізниця у травні 2020 року разом з Мінінтеграції. Роботи з благоустрою має виконувати приватна компанія Socar. Справа рухається, але дуже повільно. Є чутки, що простір відкриють вже весною. А поки в сервісній зоні КПВВ “Чонгар” немає де купити їжу та відпочити з дороги перед пересадкою на інший транспорт», – зазначає Олексій Тільненко, координатора Херсонського офісу КримSOS. 

Стан ремонту хабу на КПВВ “Чонгар” у жовтні 2021 року

Також на обох КПВВ  продовжують працювати центри надання адмінпослуг. У ЦНАПах оформлюють закордонний паспорт, ID-карту. Крім цього, в ЦНАПі на КПВВ «Чонгар» надають послуги по земельним питанням: витягів з Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань тощо.   

Нові правила перетину адмінкордону 

МОЗ дещо змінились правила роботи застосунку «Вдома», який потрібно встановити аби не проходити два тижні самоізоляції. Правило поширюється на громадян, які перетинають адмінкордон та не мають сертифікату вакцинації. Відтепер програма більше не буде відстежувати геолокацію, а через 72 години деактивується. 

«За цей час потрібно зробити тест на коронавірус та його результати автоматично підтянуться у застосунок. При виявленню хвороби – треба звернутись до сімейного лікаря. А якщо людина не робить тестування – інформація має передаватись до правоохоронних органів, які надалі проводитимуть вибіркову перевірку за перебуванням в місці самоізоляції. В разі, якщо під час перевірки буде виявлено порушення проходження самоізоляції або особа не проходила тестування – таку особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності.», –  розповідає Олексій Тільненко. 

Нагадуємо, що з 19 жовтня 2021 року припинив роботу КПВВ «Чаплинка». За словами Олексія Тільненка, через цей пункт пропуску був досить низький пасажиропотік. Наприклад, за статистикою Державної прикордонної служби України, у вересні 2020 року через КПВВ «Чонгар» в обидва боки проїхали 19 тис. людей, через КПВВ  «Каланчак» – 22 тис., а через КПВВ «Чаплинку» – в’їхали 1 тис. 

«З початку пандемії через КПВВ “Чаплинка” проходило до 30 людей та декілька машин. А з червня 2021 року там почали “реконструкцію” та пункт закрили», – зазначає Олексій.  

Для подорожей по материковій Україні потрібні сертифікати 

З 15 жовтня Херсон та область перейшла до «червоної» карантинної зони епіднебезпеки. А з 21 жовтня Кабінет Міністрів України ввів обмеження на пасажирські перевезення між областями – тепер пасажирам потрібно мати український сертифікат вакцинації або довідку з негативним тестом.  

«На КПВВ «Каланчак» видають довідки про негативний результат тестування. Їх використовують для переїзду міжрегіонального між червоним зонам», – додає Марія. 

Також в одній  з груп в соціальній мережі facebook дівчина зазначила, що співробітник Укрзалізниці взяв до уваги інформацію з її довідки про тестування, що видали на окупованій території. 

«ПЛР-тести з Криму для поїзда підходять, робили їх в Севастополі з мокрими печатками і qr- кодом. Все добре, в поїзд пустили», – пише в одній з груп у соціальній мережі facebook Софія Домбровська-Христич.  

«Але це скоріше виключення, тому розраховувати на такий варіант не варто», –  зазначають юристи КримSOS.

Водіям та пасажирам, що їдуть з КПВВ «Чонгар» також потрібно врахувати додатковий час на дорогу – на трасі біля смт. Чкалово триває ремонт та там поки відкрита лише одна смуга.  

Нагадуємо, що РФ зняла обмеження на в’їзд членів родин іноземців, які постійно проживають в РФ (тобто мають посвідку на проживання в Росії). Подробиці дивіться у новині тут.   


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей