Президент України Петро Порошенко підписав закон про капеланство в тюрмах

За повідомленням прес-служби Глави держави 8 червня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон, що врегульовує діяльність священнослужителів (капеланів) в установах Державної ...

закон
Президент України Петро Порошенко підписав закон про капеланство в тюрмах

За повідомленням прес-служби Глави держави 8 червня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон, що врегульовує діяльність священнослужителів (капеланів) в установах Державної пенітенціарної служби.

Закон № 419-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України” був прийнятий Верховною Радою України 14 травня 2015 року.

Закон врегульовує питання діяльності священнослужителів в пенітенціарній системі, а саме: запроваджує душпастирську опіку засуджених та осіб, взятих під варту, здійснення якої покладається на священнослужителів (капеланів), уповноважених релігійними організаціями, статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку. Закон також закріплює недоторканність і охорону законом таємниці сповіді засуджених та осіб, взятих під варту.

Організація душпастирської опіки засуджених передбачає створення у пенітенціарній системі міжконфесійного дорадчого органу для здійснення координації душпастирської опіки засуджених, а також спеціальну підготовку священнослужителів. Можливість відвідування капеланами в’язнів слідчих тюрем і засуджених в установах виконання покарань не підлягає обмеженням. Водночас, відповідно до цього закону, заходи душпастирської опіки не повинні порушувати встановлений законом та іншими нормативно-правовими актами порядок виконання і відбування покарань.

Відповідно до закону, адміністрація установ виконання покарань має забезпечити конфіденційність зустрічей засуджених зі священнослужителями та сприяти в організації заходів душпастирської опіки засуджених. Закон створює передумови для душпастирської опіки над персоналом ДПтС України.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Відтак Кабінету Міністрів України доручається у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, а також забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Присутність капеланів у місцях несвободи стала головним чинником незворотних змін у суспільствах Східної Європи, звільненої від впливу репресивної, атеїстичної імперської ідеології. У розробці законопроекту у гроні експертів активну участь брали представники Української Греко-Католицької Церкви та представники інших Християнських Церков.

Триває праця над Положенням про здійснення релігійної опіки в установах Державної пенітенціарної служби України.

Джерело : Пенітенціарне душпастирство УГКЦ


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне

Молодіжна політика: пріоритети та цільові програми на Харківщині