Презентували практичний посібник Асоціації міст України для громад

Презентували практичний посібник Асоціації міст України для громад, який допоможе організувати ефективну діяльність органів місцевого самоврядування. Видання складається з п’яти модулів, які ...

50623389673_6661d28a05_c
Презентували практичний посібник Асоціації міст України для громад

Презентували практичний посібник Асоціації міст України для громад, який допоможе організувати ефективну діяльність органів місцевого самоврядування. Видання складається з п’яти модулів, які пропонують типові документи, алгоритми дій та зразки рішень місцевих рад та їх виконавчих органів. Модулі були розроблені в рамках проекту USAID ПУЛЬС та у співпраці з іншими міжнародними програмами. 

«Якщо говорити про реформу місцевого самоврядування – ми розуміємо, що нам важливо утворити на базовому рівні владу, яка зможе взяти на себе вирішення всіх проблем, які турбують жителів громад. […] Більшість органів, які утворилися в ОТГ не мають такого досвіду діяльності. На даному етапі виникає необхідність регулювання деяких питань. Дуже важливо, щоб Асоціація міст України разом з експертами та органами влади надала громадам необхідну допомогу починаючи з перших сесій. Цей посібник також є такою допомогою», – зауважив В‘ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України.

«Надзвичайно важливо в період реформи робити все вчасно. Є громади, які потребують роз’яснень щодо того як діяти в полі нового законодавство. Цей посібник нам дає змогу робити перші, але тверді кроки в розвитку наших громад», – сказав Анатолій Федорук, Бучанський міський голова.

Модулі посібника торкаються таких тем як типовий статут громади, процедурні питання роботи громади, організація роботи органів місцевого самоврядування та алгоритми дій під час реорганізації органів місцевого самоврядування. «Якщо громада не знає як вчинити в тій чи іншій ситуації – вона може користуватися модулями, в яких наведені типові ситуації, документи та навіть зразки рішень, на які можна спиратися у своїй діяльності», – пояснила Людмила Даменцова, експерт АМУ з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування.

Учасники презентації також наголосили, що хоча посібник розкриває план дій в типових ситуаціях – вони не є універсальними для кожної громади. В’ячеслав Негода наголосив, що дуже важливо, щоб кожна громада виходячи зі своїх особливостей вибудувала свою модель функціонування. В свою чергу Анатолій Федорук додав, що посібник – це основа, а статути ОТГ мають враховувати особливості громад. 

Експерти підкреслили, що громадам необхідно орієнтуватися на довгострокову стратегію розвитку, а не лише на вирішення точкових питань. Саме тому, коли посібник дозволить їм розібратися з тим, як діяти в повсякденних ситуаціях – вони зможуть сконцентруватися на більш глобальних планах. «Сьогодні важливо змінити орієнтацію від точкових проектів на стратегію, довгостроковий розвиток. Коли органи місцевого самоврядування зрозуміють правила гри – вони самі будуть себе просувати, самі будуть конкурувати між собою», – зазначив Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій України. 

«Всі секторальні реформи, які відбуваються, мають йти у руслі нового адміністративно-територіального устрою», – підсумував Віталій Безгін, народний депутат України (фракція «Слуга народу»)

Завантажити посібник можна за посиланням.

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку