Презентували посібник для освітян-управлінців

В Українському кризовому медіа-центрі презентували доробок, який може стати настільною книгою для освітян-управлінців «Автономія як шлях до ефективного менеджменту школи». Над книгою працювали Олег ...

книга
Презентували посібник для освітян-управлінців

В Українському кризовому медіа-центрі презентували доробок, який може стати настільною книгою для освітян-управлінців «Автономія як шлях до ефективного менеджменту школи». Над книгою працювали Олег Фасоля, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, Айдер Сеїтосманов, експерт Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та Войтек Мархлєвскі, експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні». «Закон «Про освіту» та закон «Про повну загальну середню освіту», визначають автономію закладів освіти, що є дещо новим у сфері освіти. Саме тому з’явилась потреба переконати засновників закладів загальної середньої освіти. А це, передусім, ОТГ, районі, міські ради щодо надання реалізації імплементації того права на автономію закладу освіту, що гарантовано чинними освітніми законами. Чимало освітян сприймають автономію навчального закладу лише із фінансовою та кадровою автономією», – ділиться Олег Фасоля, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.

Айдер Сеїтосманов, експерт Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні»зазначає: «Наша головна ідея – автономія, це не тільки свобода управлінських дій, а й відповідальність у всьому. Цей посібник цікавий та корисний не тільки для директорів шкіл, для освітян, але й для голів громад».

Войтек Мархлєвскі, експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» розповів про свій досвід праці у школі в Польщі. Там, автономія означає, що директор школи відповідає за неї, а місцеві органи влади дивляться на результати, яких досягає цей директор. У підручнику описані приклади автономії із шкіл Польщі, бо їх дуже багато. «Думаю, що в Україні тепер такий час, що можна думати про автономію. Головна проблема менеджера полягає в тому, що він буде розуміти її. В цьому підручнику, в одному з розділів, є картина того, як це відбувається в школах Європи», – коментує він. 

Експерти зазначають, що саме автономія покликана підвищити якість управління школи. Адже система управління закладами освіти через відсутність певного набору знать та інструментів залишається радянською. Автономія шкіл покликана зробити освітній менеджмент сучасним. 

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Втілювати нові сенси й практики взаємодії: нова добірка вакансій в третьому секторі

Результати виборів до Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / СНІДу

Країни Північної Європи сприяють модернізації системи очищення стічних вод у Львові

У світі скорочується споживання тютюну – звіт ВООЗ

Військовий медик – один із нових мешканців першого зданого будинку для тимчасового проживання у Львові

Норвегія виділяє додаткові 300 мільйонів норвезьких крон на зелену відбудову в Україні через НЕФКО