Представники малого та середнього бізнесу відвідали тренінг по лізингу в Харкові
Сучасний світ вимагає більш ефективних методів ведення бізнесу. Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже розпочатої справи ...
Додано:
Maksym Harahuts
Сучасний світ вимагає більш ефективних методів ведення бізнесу. Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже розпочатої справи потрібні певні витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, обладнання можна двома способами – придбати чи взяти в оренду. Придбання тих чи інших потужностей можливе тільки тоді, коли покупець має достатні власні кошти або отримає довгостроковий кредит у банку. Більшість суб’єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть ні виділити кошти для інвестицій, ні взяти в кредит, бо не спроможні забезпечити його заставою, а за інших умов банки кредитів не надають. Тому, одним із найбільш ефективним і гнучким інструментом для підприємців у вирішенні таких питань може бути лізинг. Наприклад, в 2017 році лізингові компанії – учасники Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» профінансували МСБ на суму понад 10 млрд грн, при цьому понад 30% це лізинг сільськогосподарської техніки та обладнання. Крім того, з 82 тисяч нових автомобілів, які були продані в Україні в 2017 році, кожен 9й автомобіль був оформлений в лізинг.
Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому, оновлювати свої основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, знижувати податкові і оперативні витрати.
Про це говорили фахові експерти проекту USAID “Трансформація фінансового сектору” під час тренінгу для представників малого та середнього бізнесу: «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта», який відбувся у м. Харків 27 березня за підтримки ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» та в співпраці з Асоціацією «Українське об’єднання лізингодавців».
Даний тренінг зосереджений саме на практичних інструментах та прикладах залучення коштів для розвитку бізнесу малих та середніх підприємств, а тому був корисним тим, кого цікавить наступне:
- Як оптимізувати грошові потоки та отримати обладнання для збільшення прибутку.
- Як отримати податковий кредит на 100% вартості при сплаті лише авансу?
- Що є вигідною альтернативою банківському кредиту?
- Новий інструмент фінансування, яким користуються 43% малого та середнього бізнесу в Європейському Союзі.
- Як отримати обладнання та мати привабливий баланс для банків?
Завдяки тренеру-консультанту Проекту USAID “Трансформація фінансового сектору” Олені Сухенко, яка має багаторічний досвід консалтингу в сфері фінансів, оцінки ризиків, кредитування та лізингу, тренінг був побудований цікаво. Під час тренінгу обговорили перспективу використання лізингу підприємствами, а також переваги й недоліки використання фінансового та оперативного лізингу техніки чи обладнання. Крім того, учасники шляхом розв’язання практичних завдань оцінювали вартість лізингу для компаній.
В тренінгу взяли участь представники МСБ, влади, лізингових компаній, члени Харківської торгово-промислової палати, що, в свою чергу, сприяло ефективному обговоренню актуальних питань.
Про НАСДСУ
Метою діяльності Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України є сприяння покращенню добробуту сільського населення та розвитку сільської місцевості через підвищення рівня знань і вдосконалення практичних навичок сільського населення та сільськогосподарських товаровиробників, задоволення та захист соціальних, економічних, фахових та інших спільних інтересів членів Асоціації. Додаткову інформацію про роботу Асоціації можна отримати за адресою:
e-mail: [email protected]
Про Проект «Трансформація фінансового сектору в Україні»
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу різним країнам світу протягом 50 років. В Україні допомога з боку USAID зосереджується на трьох напрямках: охорона здоров’я та соціальний перехід, економічне зростання, демократія та врядування. Починаючи з 1992 року, USAID надало технічної та гуманітарної допомоги Україні на суму 1,8 млрд. доларів США. За додатковою інформацією щодо програм USAID в Україні просимо звертатися до Управління зв’язків з громадськістю та комунікацій USAID за телефоном: +38 (044) 521-5753 або завітати на наш веб-сайт: http://ukraine.usaid.gov.
Мета Проекту «Трансформація фінансового сектору» (жовтень 2016 року – грудень 2020 року) – допомогти перетворити фінансовий сектор України на прозору, справедливу та диверсифіковану систему, яка підтримує підприємства всіх розмірів та слугує потребам людей. Проект підтримує реформування фінансового сектору в Україні та надає допомогу за такими напрямами: підвищення довіри до банківського сектору; розширення доступу до фінансів у небанківському фінансовому секторі; розширення застосування електронних фінансів; реформування пенсійної системи; а також інформаційно-освітня робота з вразливими групами населення для збільшення їхнього залучення до фінансових ринків.
За додатковою інформацією щодо Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та його діяльності, просимо звертатися до Групи Проекту з комунікацій та зв’язків з громадськістю за телефоном: +38 0442370210
Сторінка Проекту в Facebook https://www.facebook.com/FSTProject/
Про Асоціацію «Українське об’єднання лізингодавців» (УОЛ)
Створена в 2005 році як добровільний союз професійних учасників ринку лізингу, який об”єднує провідні компанії галузі на засадах партнерства, відкритості, прозорості та створення сприятливих умов для клієнта-лізингоотримувача.
Профоб”єднання є неприбутковою організацією згідно з чинним законодавством України. Асоціація активно працює над виконанням статутних завдань, спрямовує зусилля на примноження свого потенціалу, а її місією являється побудова цивілізованого , прозорого, європейського ринку лізингу в Україні.
З метою розвитку міжнародних зв’язків УОЛ вступила 2005 року до Федерації LEASEUROPE ( до якої входять 47 національних Асоціацій європейських країн – 92% європейського лізингового ринку).
Асоціація ґрунтується на засадах відкритого членства – повного для професійних учасників ринку та асоційованого для нелізингових компаній. Вищим органом управління є загальні збори, а в період між ними управління справами покладено на Раду директорів Асоціації.
Компанії, що входять до УОЛ репрезентують понад 80% загальноукраїнського лізингового портфеля.
Сторінка в Facebook www.facebook.com/leasingUkraine