Представників місцевих громад Чернігівщини навчали надавати безоплатну правову допомогу

В Чернігові відбувся семінар «Організація системи надання безоплатної правової допомоги в місцевих громадах» для голів та секретарів сільських й селищних рад Чернігівської області. Основною темою ...

Додано:
Viktor Tarasov

Training.Chernihiv_BPD_1.06.2016_2
Представників місцевих громад Чернігівщини навчали надавати безоплатну правову допомогу

В Чернігові відбувся семінар «Організація системи надання безоплатної правової допомоги в місцевих громадах» для голів та секретарів сільських й селищних рад Чернігівської області.

Основною темою заходу стало ознайомлення керівників місцевих громад з можливостями впровадження механізмів забезпечення своїх мешканців доступною правовою допомогою.

Під час семінару, начальник відділу взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Олена Михайленко висвітила поточний процес реформування системи органів юстиції в Україні, особливості імплементації Закону України “Про безоплатну правову допомогу” в контексті органів місцевого самоврядування, презентувала можливості та переваги співпраці місцевих рад з діючими місцевими центрами з надання БВПД, а також бюро правової допомоги, які мають розпочати свою роботу з вересня 2016 року.

Зокрема, пані Михайленко наголошувала, що через механізм розробки та прийняття місцевих Програм з надання безоплатної правової допомоги, місцеві громади зможуть залучати громадські організації, центри з надання БВПД та інших суб’єктів до надання правової допомоги в віддалених громадах.

Безпосередньо про правове регулювання, просвіту та забезпечення доступу до правової допомоги в сфері земельних відносин на сучасному етапі, практичні питання дотримання майнових та земельних прав громадян, а також порядок надання у власність земельних ділянок та розроблення технічної документації для учасників АТО, висвітив Ігор Пузан, заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

«Одним з пріоритетних завдань органів виконавчої влади й місцевого самоврядування є задоволення заяв учасників АТО щодо надання земельних ділянок, – зазначив Ігор Пузан. – Місцеві ради мають максимально сприяти цьому процесу й надавати юридичну підтримку учасникам АТО в цьому питанні».

Питання забезпечення доступу до публічної інформації та імплементації Закону України «Про звернення громадян» як одного з дієвих механізмів реалізації прав громадян на інформацію та правову допомогу висвітив експерт в сфері інформаційного законодавства, помічник народного депутата України Олександр Соломаха. За його словами, керівники територіальних громад часто не беруть до уваги можливості інформаційного законодавства та PR-технологій у сприянні реалізації прав громадян, та що завдяки новим медіа можна ефективно інформувати громаду про свою діяльність, сприяти правовій обізнаності та захищеності громадян.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Чернігівської області» в рамках Проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади та Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS

Незламність пришвидшує перемогу: в Тернополі відбувся всеукраїнський форум громадянського суспільства

«Безпека кожного українця – понад усе!»: Відновлення приміщення Солоницівської пожежної охорони

Як військові дії впливають на захист прав людини?

Що зробив Меморіал у квітні: сторінка пам’яті Далі, дослідження практик меморіалізації, хвилина мовчання на івентах