Правозахисники запустили інформаційну кампанію проти мови ненависті

У Києві, Львові та Дніпрі стартувала соціальна інформаційна кампанія «Слова ранять», яка нагадає, що образливі вирази на ґрунті ненависті завдають шкоди, не меншої за фізичне насилля. Кампанія ...

слова ранять
Правозахисники запустили інформаційну кампанію проти мови ненависті

У Києві, Львові та Дніпрі стартувала соціальна інформаційна кампанія «Слова ранять», яка нагадає, що образливі вирази на ґрунті ненависті завдають шкоди, не меншої за фізичне насилля. Кампанія розроблена громадською організацією «Інсайт» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», Шведською федерацією за права ЛГБТ (RFSL), у партнерстві з Кампанією проти дискримінації.

Мета кампанії візуально зобразити незворотну шкоду, якої люди завдають керуючись стереотипами та використовуючи hate speech, а також зібрати підписи на підтримку петиції з вимогою сформувати спеціальний департамент Поліції з попередження злочини на ґрунті ненависті, запустивши пілотний проект в Києві.

Міжнародний фонд «Відродження» продовжує підтримувати проекти, які сприяють попередженню порушень прав людини та створенню в Україні середовища вільного від дискримінації, у тому числі на рівні законодавства. Інформаційна кампанія «Слова ранять» один із таких проектів.

«Якщо ми говоримо про демократію в країні, то, в першу чергу, маємо бути впевнені, що українці цінують і поважають права людини. Бо у демократичному суспільстві немає місця дискримінації, випадки якої спостерігаємо в Україні. Дуже часто прояв дискримінації – словесні образи та фізичне насилля на ґрунті ненависті. Ми підтримали ініціативу наших партнерів, щоб допомогти українцям усвідомити, що слова ненависті ранять і часто можуть призводити до насилсьтва», – наголосила Ліана Мороз, менеджер програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Завдяки зрозумілим впізнаваним візуальним образам, кампанія засуджує будь-які прояви насильства у суспільстві. «Рани від слів не загоюються» – слоган соціальної реклами, який акцентує, що образливі слова не тільки залишають «шрами», вони спонукають до реальних дій – фізичної агресії та насильства.

«Ми хочемо показати, що упереджене ставлення – це проблема не однієї меншини. Коріння дискримінації завжди одні й ті самі. Це наше нерозуміння, підкорення стереотипам та страх іншого», - каже голова громадської організації «Інсайт» Олена Шевченко, що реалізовувала проект.

Ініціатори кампанії підкреслюють, що в Україні не існує належного механізму протидії таким злочинам, адже правоохоронна система застаріла та потребує змін. Тільки 1 з 5 злочинів на ґрунті ненависті потрапляє до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Щонайменше в половині випадків постраждалі повідомляють в Поліцію. Створення департаменту Поліції з попередження злочини на ґрунті ненависті допоможе вирішиту цю проблему.

Пояснювальні тексти про вирази та упередження щодо жінок, мігрантів та представників ЛГБТ можна знайти на сайті інформаційної кампанії.

Для додаткових коментарів щодо проектів програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» можна звернутися до її менеджера Ліани Мороз, надіславши запит на [email protected].

Джерело: Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи