Правозахисники України та РФ закликають вплинути на ситуацію із заручниками

Авторитетні правозахисники та правозахисні ініціативи України та Росії звернулися до Омбудсманів обох країн, а також до голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав ...

сепаратисти
Правозахисники України та РФ закликають вплинути на ситуацію із заручниками

Авторитетні правозахисники та правозахисні ініціативи України та Росії звернулися до Омбудсманів обох країн, а також до голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини із закликом докласти спільних зусиль для припинення масових порушень прав людини на Донбасі. Ідеться передусім про звільнення насильно утримуваних цивільних осіб, які не брали участі у збройному протистоянні, а також про забезпечення (моніторинг) дотримання прав затриманих в регіоні конфлікту.

Серед підписантів з боку України – Євген Захаров, Йосиф Зісельс, Олександра Матвійчук, Аркадій Бущенко, ініціатива Євромайдан SOS, низка східноукраїнських правозахисних ГО та ініціатив; з боку Росії – Олєг Орлов, Лєв Пономарьов, а також Людміла Алєкссєва, Свєтлана Ганнушкіна, Сєргєй Ковальов та ін.

У своєму зверненні правозахисники виступають із трьома конкретними пропозиціями:

1 . Виступити з публічним закликом до всіх груп, що захоплюють і утримують цивільних осіб, припинити цю неприйнятну практику і без будь-яких додаткових умов звільнити всіх без винятку полонених.
2 . Здійснити спільну моніторингову поїздку, відвідавши основні місця насильницького утримування цивільних осіб для проведення переговорів з метою негайного безумовного звільнення усіх без винятку заручників.
3 . Виступити з ініціативою створення спільної офіційної українсько-російської робочої групи, яка могла б вести моніторинг порушень прав людини сторонами конфлікту, вживати заходів (виробляти рекомендації) для припинення таких порушень і публікувати звіти про виявлені порушення та вжиті заходи. До складу такої робочої групи могли б увійти люди, що вже беруть участь в моніторингу порушень прав людини, – у тому числі і члени Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президентові РФ, і представники правозахисних організацій обох країн. Також для участі в робочій групі в якості спостерігачів було б корисно запросити членів моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Текст звернення та повний перелік підписантів доступні тут.

Валерія Лутковська оперативно відреагувала на звернення. Офіс українського Омбудсмана оприлюднив її коментар: «Я цілком підтримую таку ініціативу і вважаю за доцільне запросити також до участі у моніторинговому процесі та медіації представників міжнародних організацій та правозахисників як з України, так і з Російської Федерації, – зазначила Валерія Лутковська. – Все, про що йдеться у зверненні, неодноразово проговорювалось під час координаційних нарад з правозахисниками та повністю збігається з позицією нашого Офісу. Сподіваюсь, що мої російські колеги також погодяться й з мотивувальною частиною звернення і висловлять підтримку ініціативи правозахисників».

Тепер чекаємо на реакцію з боку російського Омбудсмана та голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини.
_____________________________________

Євромайдан SOS – ініціативна група для збору інформації про зниклих, побитих, затриманих та переслідуваних учасників Євромайданів в Києві та регіонах для подальшого сприяння у наданні цим особам юридичної та іншої допомоги.

ФБ-сторінка групи www.facebook.com/EvromaidanSOS
Сайт: euromaidansos.org
Гаряча лінія для зв’язку: 068 548 1241, 066 684 9830, 063 337 9573

Джерело : Євромайдан SOS


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку