Правопросвітництво – спільно з патрульною поліцією

У межах правопросвітницької діяльності системи безоплатної правової допомоги та взаємодії з Патрульною поліцією України, фахівець Чугуївського місцевого центру з надання БВПД Юрій Чумак провів ...

Додано:
kobzar

DSC01750
Правопросвітництво – спільно з патрульною поліцією

У межах правопросвітницької діяльності системи безоплатної правової допомоги та взаємодії з Патрульною поліцією України, фахівець Чугуївського місцевого центру з надання БВПД Юрій Чумак провів спільно з працівником Управління патрульної поліції в Харківській області Денисом Чайковським 3 правові уроки для школярів ліцею №149 м. Харкова.

10 березня правник та правоохоронець зустрілися з учнями 5-«Б», 9-«А» та 9-«Б» класів ліцею та нагадали їм про права дітей, розповіли про запобігання та протидію булінгу й кібербулінгу.

Д. Чайковський, який закріплений за даним ліцеєм як шкільний офіцер поліції, повідав про правила спілкування з поліцейськими, навів показові приклади з практики роботи правоохоронців Харківщини, відповів на численні питання дітей. 

Учням цікаво було дізнатися від Ю. Чумака про 3 важливі кроки, що дозволяють протидіяти булерам: STOP (зупиніть кривдника), TALK (скажіть агресору, що в разі неприпинення його протиправних дій, ви будете змушені повідомити вчителям, батькам, поліції) та WALK (зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть).

Також правник представив увазі дітей анімаційні ролики, підготовлені в рамках «Кампанії проти кібербулінгу» Docudays UA: «Mr. Nox» та «Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою». Під час обговорення учні отримали рекомендації щодо того, як безпечно користуватися Інтернетом та як себе поводити в разі появи кіберзагроз. Звісно, для припинення незаконних дій та притягнення винних до відповідальності, необхідно звертатися до поліції.

По закінченні заходів для ліцею були передані плакат «Безоплатна правова допомога» з номером контакт-центру БПД 0 800 213 103 та пам’ятки безоплатної правової допомоги, зокрема, «Паспорт прав дитини» й «Твої права – твій надійний захист. Правові орієнтири для кожної дитини».

Як зауважила завуч з виховної роботи ліцею №149 Ольга Литовченко, подібні правові уроки є дуже корисними для школярів. А інформація від фахівців, подана в доступній та наочній формі, має стати надійним запобіжником від небезпек булінгу та кібербулінгу на майбутнє.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Штучний інтелект та хмарні технології — глобальні тренди в сфері кібербезпеки

До 24-их роковин зникнення Георгія Ґонґадзе у Києві відкрили пам’ятну Алею та провели меморіальну акцію

Добровольчий будівельний батальйон за підтримки МПР та Global Giving створює безпечні простори у постраждалих селах Миколаївщини

«Українська молодь сьогодні – 2024»: представники влади та громадських організацій обговорили результати дослідження

Як у двох громадах Волині та Рівненщини налагоджували співпрацю місцевої влади і молоді

«Центр пробації»: сьогодні понад 4,5 тис. клієнтів пробації на захисті України