Права людини, громадський активізм і децентралізація

Ці теми стали провідними під час правового кінозалу, в якому взяли участь засуджені з 16 виправних установ України.Диканівська ВК №12, Божковська ВК №16, Холодногірська ВК №18, Олексіївська ВК №25, ...

Додано:
kobzar

Рота закрий
Права людини, громадський активізм і децентралізація

Ці теми стали провідними під час правового кінозалу, в якому взяли участь засуджені з 16 виправних установ України.

Диканівська ВК №12, Божковська ВК №16, Холодногірська ВК №18, Олексіївська ВК №25, Ладижинська ВК №39, Бердичівська ВК №40, Качанівська ВК №54, Збаразька ВК №63, Полтавська ВК №64, Сокирнянська ВК №67, Коростенська ВК №71, Стрижавська ВК №81, Вінницька ВК №86, Райківська ВК №73, Полтавська ВК №64, Первомайська ВК №117. – Це перелік виправних колоній, які 18 серпня долучилися до перегляду та обговорення документальної стрічки з репертуару кіноклубів Docudays UA.

Захід був організований у співпраці з громадською організацією «Докудейз» та благодійною організацією «FREE ZONE». Проводив його модератор кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак.

Увазі засуджених з різних регіонів країни було запропоновано фільм «Ти, бля, рота закрий!» (режисерка Таїсія Кутузова).

Історія Сергія Чагарова – 16-річного хлопця, який переймається гострими проблемами рідного села Гатне, що на Київщині, та веде власну боротьбу зі знахабнілими чиновниками й всепоглинаючою корупцією, – не залишила байдужими нікого з глядачів.

Адже його діяльність – задокументований яскравий приклад того, як представник молодого покоління, народжений вже в незалежній Україні, домагається позитивних змін у своїй громаді та, найголовніше – відстоює права, які є в будь-якого громадянина нашої країни, й вимагає чесності, справедливості і законності. Незважаючи на погрози й напади з боку розлючених корупціонерів.

«Молодець!», «і один у полі воїн!», «герой нашого часу!», – такими епітетами нагородили Сергія учасники заходу. Через те, що в кіно зачіпається й екологічна тематика – місцеві можновладці виділяють землю в селі під забудову багатоповерхівками, не потурбувавшись про проведення систем каналізації, тому стоки зливаються просто до ставка, – одна з засуджених Качанівської виправної колонії адресувалася таким чиновникам зі словами: «Не плюй у колодязь, з якого нам і дітям нашим пити!».

Юрій Чумак, коментуючи стрічку, зазначив, що активісти, які відстоюють права й законні інтереси, на жаль, нерідко піддаються тиску. Щоправда, реформа децентралізації, яка зараз успішно втілюється в Україні та сприяє спроможності нових територіальних громад, призводить і до підвищення громадської активності. Втім, щоб краще опановувати життя в громадах, необхідні добрі знання й навички – саме тому Сергій Чагаров зараз пішов вчитися на юриста.

Хоч учасники правового кінозалу і вчинили в минулому певні помилкові кроки, які привели їх за ґрати, засуджені теж мають можливість навчатися, читати правову літературу, спілкуватися з правниками. Аби, коли вийдуть на волю, мати можливість стати активними громадянами. Як це зробили, зокрема, засновники благодійної організації «FREE ZONE», – наголосив Юрій Чумак.

Слід відмітити, що всі, хто брав слово в обговоренні, просили передати привіт Сергію Чагарову та режисерці фільму. Адже кіно вийшло напрочуд цікавим, показовим і повчальним.

P.S. До речі, зараз Таїсія Кутузова знімає повнометражну версію фільму «Ти, бля, рота закрий!». Щиро бажаємо їй творчих успіхів у цій справі!


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи