Працівники публічних бібліотек Борисполя вчилися протидіяти інфодемії

15 - 17 липня 2020 року у Борисполі відбувся тренінг "Використання інструментів медіаграмотності у роботі публічних бібліотек під час інфодемії". Вчилися протидіяти інфодемії працівниці публічних ...

Додано:
tviisvit

109893989_1169045160123125_3405116926678297746_o
Працівники публічних бібліотек Борисполя вчилися протидіяти інфодемії

15 – 17 липня 2020 року у Борисполі відбувся тренінг “Використання інструментів медіаграмотності у роботі публічних бібліотек під час інфодемії”. Вчилися протидіяти інфодемії працівниці публічних бібліотек міста. Місцем проведення заходів стала міська центральна бібліотечна система, де також, на завершальному етапі провели стратегічну сесію, у ході якої ознайомилися з  інтерактивною методикою форум – театру для інформаційної безпеки та фактчекінгу і спланували марафон ініціатив.

“Навчитися аналізувати, розбирати, спростовувати недостовірну та поширювати наукову інформацію серед користувачів та стати фактчекерами -завдання для учасників”, – говорить про мету заходів керівник проєкту Олександр Чепур.

Організатори  переконані, що під час інфодемії публічні бібліотеки можуть працювати як осередки по викриттю фейків, протистояти дезінформації.

Навчали бібліотекарів досвідчені тренерки з медіаграмотності від Міжнародного благодійного фонду «Академія Української Преси» Олена Бурім та Ірина Цеба.

Тренінг проводили з дотриманням усіх карантинних вимог: здійснювався  температурний скрінінг, забезпечили соціальну дистанцію (1,5 м.) між учасницями, дотримувалися маскового режиму, користувалися санітайзерами. Про це, та важливість подібних заходів повідомила директорка бібліотечної системи Жанна Кручиніна.

На захід завітали і представники телеканалу «Бориспіль» Сюжет про навчання бібліотекарів можна переглянути за посиланням  https://www.facebook.com/watch/?v=2964677480321605

Прозвучало багато позитивних відгуків і від самих учасниць. Бібліотекарі говорять, що планують поширювати отримані знання і навички  серед своїх користувачів. Вони вже запланували оформлення стендів, інформаційних куточків, проведення онлайн та офлайн заходів зі зменшення наслідків від поширення інфодемії. У рамках проєкту бібліотекарі отримали методичний посібник в якому містяться розробки сценаріїв форум-театру. Про те, що методика може використовуватись для вирішення різних соціальних проблем, серед яких «інформаційна епідемія», яку спричинив COVID-19 учасники переконалися, опанувавши її на практиці та програли інтерактивні сценки.

Партнерами проєкту є бібліотеки Лубенщини. Тож, наступним етапом його реалізації стане навчально – ознайомчий візит, у ході якого працівники бібліотек Полтавської і Київської областей обміняються досвідом боротьби з інфодемією.

Тренінг відбувався у рамках проєкту «Форум – театр на протидію інфодемії: інноваційний засіб у роботі публічних бібліотек малих міст Полтавської і Київської областей»  при підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи