Прагнете результату – починайте діяти локально!

Локальний сегмент просування реформ дає більші результати їх імплементації та сприяє розвитку держави у цілому. Виходячи з цього, Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) взяв за мету сприяти ...

Додано:
ІСКМ

DSC_03281
Прагнете результату – починайте діяти локально!

DSC_03288Локальний сегмент просування реформ дає більші результати їх імплементації та сприяє розвитку держави у цілому. Виходячи з цього, Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) взяв за мету сприяти впровадженню реформи децентралізації, орієнтуючись саме на стратегію локального розвитку громад, зокрема, Кіровоградської області. Відповідно, з 29 червня по 1 липня 2017 року в м. Кропивницький було проведено тренінг «Роль громадських активістів в процесі децентралізації: можливості та виклики» в рамках проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування», що реалізується ІСКМ за фінансової підтримки Європейського союзу в межах проекту «Просування реформ в регіони», який впроваджується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою».

DSC_03281 (2)Учасниками тренінгу стали 24 громадських активістів з 11 громад Кіровоградської області (м. Кропивницький, м. Мала Виска, м. Олександрія, м. Знам’янка, м. Світловодськ, м. Благовіщенське, смт. Онуфріївка, с. Злинка, с. Березівка, смт.Павлиш, с.Іванівка). Тренерами на заході стали Леонід Жовтило та Наталія Литвинова, випускники освітніх програм ІСКМ, таких як «Школа громадської участі» та «Тренінг для тренерів».

Навчання було напрочуд насиченим і включало в себе розгляд найголовніших питань, що стосуються реформи. Зокрема, Леонід та Наталія розповіли учасникам про реформу децентралізації влади в Україні, сучасний стан та перспективи європейської інтеграції. Також проаналізували реальні можливості та виклики для громад Кіровоградської області.

DSC_03281 (1)Як сказав Леонід Жовтило – “Децентралізація це не панацея. Децентралізація це як раз є той один з інструментів, які покликані реформувати нашу державу. Якщо інструмент є в людини, яка хоче щось зробити, яка вміє цим інструментом користуватися — це виглядає дуже філігранно, як скальпель в руках гарного хірурга. Якщо людина щось не розуміє, не має достатньо знань, умінь, або не розділяє цінності децентралізації – результати можуть бути різні…”

DSC_03281 (5)Протягом тренінгу відбувалося багато групової роботи, наприклад, моделювали проведення загальних зборів та громадських слухань, проводили дебати, “Світове кафе” й визначали ресурси, які формують сталий розвиток громад. Кожен учасник окрім корисних знань, отримав цінний роздатковий матеріал від тренерів та Інституту соціокультурного менеджменту.

DSC_03281 (7)Отже, тепер активісти Кіровоградщини знають як посприяти створенню та розвитку спроможних об’єднаних територіальних громад. Також в рамках проекту будуть проводитися 10 круглих столів у 10 громадах Кіровоградської області, а восени відбудеться практична конференція «Реформа децентралізації: досвід, перспективи і значення для сталого розвитку територіальних громад», тож слідкуйте за новинами реалізації проекту на сайтах ІСКМ.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи