Повнота біографій депутатів на Інфопорталі як індикатор відкритості ради нового скликання

Громадянська мережа “ОПОРА” у Львові продовжує спрямовану на підвищення рівня прозорості та підзвітності депутатів місцевих рад кампанію «Атестація депутатів місцевих рад». Напередодні новорічних ...

Додано:
AnzhelikaZozulia

інфо
Повнота біографій депутатів на Інфопорталі як індикатор відкритості ради нового скликання

Громадянська мережа “ОПОРА” у Львові продовжує спрямовану на підвищення рівня прозорості та підзвітності депутатів місцевих рад кампанію «Атестація депутатів місцевих рад». Напередодні новорічних свят на Інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради з’явилися біографії новообраних обранців. Ми проаналізували їх зміст та у цій публікації ділимося думками про перші у каденції позитивні зрушення та недопрацювання на шляху до відкритості перед громадськістю.

Попри відсутність у законодавстві переліку біографічних відомостей про депутатів, які мали б обов’язково оприлюднюватись на сайті органу місцевого самоврядування, Львівська міська рада від початку роботи депутатського корпусу нового скликання показує доволі високий рівень відкритості у цій частині.

Так, основним джерелом інформації про депутатів, як і раніше, залишається Інформаційний портал Львівської міської ради. Наприкінці грудня на ньому було оновлено інформацію про склад ради, а відтак, перейшовши у розділ “Депутати” та натиснувши на відповідний підрозділ, ви маєте змогу ознайомитися із профайлами усіх 64 обранців. Структура профайлів побудована таким чином, що тут ви знайдете інформацію про те, від якої політичної партії було обрано депутата, його фото, дату та місце народження, освіту, досвід професійної діяльності, дані про громадську та політичну активність, програму, передвиборчі обіцянки, ініціативи, контактні дані та графік прийому громадян.

Якщо ж заглибитися в аналіз саме біографічних компонентів окремо, то можемо побачити наступне. У профайлах усіх обранців наявна інформація про суб’єкта висування на виборах, розміщена персональна світлина, наявні дані про дату та місце народження, а також про освітній(і) рівень(ні) та заклад(и) освіти, в якому його (їх) здобуто.

Менш оптимістично виглядають результати розгляду за компонентом “професійна діяльність”. Відсутність уніфікованого підходу до збору цих відомостей у депутатів призвела до того, що частина обранців надала інформацію у максимально розгорнутому вигляді (з деталізацією років, посад, установ/підприємств, в яких вони працювали та працюють), ще частина обранців обмежилася передачею інформації тільки про поточну зайнятість, а ще у частини ці дані узагальнені так, що досвід від актуальної зайнятості не відрізнити. Професійний зріз нової ради можна знайти у одному з наших попередніх матеріалів.

У порівнянні до структури профайлу ради попереднього скликання, помітним є брак таких двох компонентів як відомості про відсутність судимості та сімейний стан. “Як і питання освіти чи досвіду роботи така інформація обов’язково повинна бути публічною, адже являє собою безпосередній суспільний інтерес для громадян і з точки зору загального розуміння в якій сфері представник чи представниця мають досвід, і з точки зору розуміння можливого потенційного чи реального конфлікту інтересів в прийнятті рішень та запобігання корупції” – наголошує координаторка проекту “Атестація депутатів місцевих рад” Анастасія Матвієнко.

Також до прогалин, які вдалося виявити, відносимо те, що станом на зараз у профайлах 20 депутатів не вказано інформації щодо актуальної партійної приналежності. Це Назарій Бербека, Роман Дуда, Оксана Маруняк, Володимир Марусяк, Олена Пасевич, Олена Пелех (фракція “Європейська Солідарність”), Євген Бойко, Гнат Герич, Андрій Закалюк, Дмитро Колесник, Юрій Лукашевський, Володимир Лучишин, Адрій Москаленко, Роман Федишин, Юлія Хомчин (фракція Об’єднання “Самопоміч”), Неля Васюта, Валерій Веремчук, Тарас Ворко, Юрій Мартинюк, Орест Печенко (фракція ВАРТА). 

Загалом, варто відзначити, що відкритість депутатського корпусу Львова для громадськості у частині оприлюднення біографічної інформації є доволі високою вже на початку роботи каденції. А отже хочеться сподіватися, що як з ініціативи самих депутатів, так і унаслідок подальшого розгортання проекту “Атестація депутатів місцевих рад” інформація у персональних профайлах обранців буде доповнена. 

Автор Анжеліка Зозуля

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись:

На сайті організації

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»:

В соціальній мережі Facebook

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи у Львівській області звертайтесь до Анжеліки Зозулі, представниці Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області

тел.: 098-765-86-22

e-mail: [email protected]

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». У місті Львів за реалізацію ініціативи відповідає Львівська обласна організація «Громадянська мережа «ОПОРА».

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу