Понад 800 мешканців Мереф’янської територіальної громади отримали допомогу

Добігає кінця ініціатива «Забезпечення гуманітарних потреб населення громади та переселенців, що знаходяться на території громади та у місцях компактного поселення (шелтери)» в рамках проекту EU4CSOs ...

Young caucasian volunteer girl using laptop working at charity center.
Понад 800 мешканців Мереф’янської територіальної громади отримали допомогу

Добігає кінця ініціатива «Забезпечення гуманітарних потреб населення громади та переселенців, що знаходяться на території громади та у місцях компактного поселення (шелтери)» в рамках проекту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу. Донорською організацією є БО «Мережа 100% життя Рівне», суб-грантером на Харківщині виступила ХОГО «Асоціація приватних роботодавців». Принципова відмінність ініціативи полягає у комплексному підході до організації роботи волонтерської ініціативи, упорядкування внутрішніх процесів та процедур.

Метою є забезпечення стабільності та безпеки у Харківській області під час війни, шляхом допомоги місцевому населенню та вимушено переміщеним особам у задоволенні їх гуманітарних потреб.

Крім того, ініціатива спрямована на налагодження та підтримку необхідних логістичних ланцюгів для отримання гуманітарних вантажів (продуктів, засобів особистої гігієни, ліків, медичних засобів тощо) для подальшого надання допомоги місцевим мешканцям та переселенцям у місцях їх розміщення згідно особистих потреб. Важливим завданням є і забезпечення волонтерів організації усім необхідним для здійснення ними волонтерської діяльності (паливом, витратними матеріалами, засобами особистого захисту, робочою формою, консультування, компенсація витрат у рамках волонтерської діяльності) та налагодження безперервного доступу до життєво необхідних ліків, продуктів харчування, одягу, засобів особистої гігієни внутрішньо переміщених осіб, що були змушені залишити свої домівки та вразливим категоріям населення у громаді шляхом надання гуманітарних наборів та організації харчування у місцях компактного розміщення.

За словами представників суб-грантера, набори допомоги складаються з базових продуктів харчування та предметів гігієни і формуються для адресної видачі тим, хто найбільше потребує такої підтримки. А це, зазвичай, люди похилого віку, маломобільні, ті, хто має групу інвалідності; особи, які з початком повномасштабної війни не отримують доходів або мають вкрай низький дохід, багатодітні родини та матері-одиначки; також це люди, які втратили свої домівки і зараз проживають на території громади, ВПО.

«На сьогоднішний день ми роздали вже 300 наборів, – розповідає представник суб-грантера, керівник ХОГО «Асоціація приватних роботодавців» Олександр Чумак. – Це допомога для 300 родин, з яких 100 – родини ВПО. Загалом це 810 осіб, 90 з них мають інвалідність.

Крім цього, хочемо зазначити, що нам вдалось таким чином організувати закупки та логістику, що фінансових ресурсів вистачило на більшу кількість наборів, ніж було заплановано спочатку. Ми розраховуємо у підсумку видати близько 500 наборів, що практично в 1,5 рази більше початкової кількості.

До того ж, розуміючи нагальні потреби людей, ми доповнили набори базовими засобами гігієни, які були придбані за рахунок донейтів приватних осіб». 

«Можна сказати, що цей проєкт має надважливу місію: запобігання голоду та, як наслідок, проявам асоціальної поведінки шляхом забезпечення найбільш вразливих верств населення базовими продуктами харчування, – коментує Олександр.

«Проєкт допомагає вижити людям із соціально вразливих категорій, а також є наочною ілюстрацією, підтвердженням підтримки українців на міжнародному рівні. «Ви не самі, тримайтесь, ми вам допоможемо» – такий меседж дійсно допомагає дещо стабілізувати психологічний стан людей, що мешкають на територіях, які дуже сильно потерпають від російської агресії», – доповнюють слова керівника проєкту  волонтери, які безпосередньо приймають запити на допомогу та забезпечують видачу наборів. 

Географія проєкту – Мереф’янська територіальна громада Харківщини, а також шелтер на території Височанської ОТГ.

Закінчення ініціативи планується на кінець жовтня.

 

Публікація підготовлена в рамках суб-гранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО Мережа 100 відсотків життя Рівне. Її зміст є виключною відповідальністю суб-грантера проєкту EU4CSOs Emergency Actions ХОГО «Асоціація приватних роботодавців» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями