Понад 100 учнів закладів профтехосвіти Львівщини здобули навички підприємництва

Протягом двох днів у Львові місцева молодь опановувала підприємницькі навички під опікою успішних бізнесменів регіону. Учасниками навчальної події від ГО Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine) стали ...

Початок навчання
Понад 100 учнів закладів профтехосвіти Львівщини здобули навички підприємництва

Протягом двох днів у Львові місцева молодь опановувала підприємницькі навички під опікою успішних бізнесменів регіону. Учасниками навчальної події від ГО Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine) стали 105 учнів та 25 вчителів.

Молодь з ліцеїв, коледжів, училищ Львова, Стрия, Стебника, Червонограда, Миколаєва, Золочева, Борислава, Новояворівська, Добротвора, Кам’янки-Бузької здобула базові знання з підприємництва. При чому наполегливому навчанню не завадили навіть повітряні тривоги – цікаві заняття продовжувались і в укритті.

«Ви всі маєте унікальну можливість у цьому інтенсиві отримати потрібні знання та практичні навички для своєї майбутньої кар’єри. Ви навчитеся працювати в команді, навчитеся творити і продумувати способи втілення власних бізнес-ідей. І найважливіше, що познайомитеся з людьми, які стали успішними у творенні та просуванні власного бізнесу. І вони абсолютно безкоштовно, і щиро поділяться з вами секретами свого успіху» – зазначила Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.

Головний принцип роботи Табору підприємництва – це навчання через практику. Для цього його учасники створили команди, які генерували та аналізували свої бізнес-ідеї. В цьому молоді допомагали ментори з успішних компаній регіону. Наставниками були Артем Яценко (Marevo, Late Breakfast Wine&Pizza Club, Enko Winery), Богдана Климкович (Bunt), Михайло Лемак (Lem Station, Львівський Кластер Розвитку Освіти і Креативності, Creatives Media), Віктор Туркевич (Starlife), Мирослав Грет (Антистрес. Львів).

«Наші програми націлені на те, щоб вже під час навчання в закладах освіти молодь отримувала практичний досвід і почала думати, як підприємці. Організовуючи такі Табори і впроваджуючи навчальну програму «Компанія» ми, фактично, готуємо учнів до майбутнього ринку праці і дорослого життя. Тобто, участь в цій події може стати поворотною в житті кожного з учасників» – розповів про значення навчальних курсів мережі Андрій Турак, директор з розвитку Junior Achievement Ukraine.

Дуже сподобалась учасникам Табору підприємництва мотивуюча зустріч з СЕО та співвласником компанії “Кормотех”, членом Ради директорів СУП (Спілка Українських Підприємців) Ростиславом Вовком.

«Навчання когось на власному прикладі – найкраще. Тоді ти віриш людині і бачиш на власні очі крутого бізнесмена, який такий самий, як і ти. Мені сподобалася розповідь про власну історію в бізнесі співвласника компанії «Кормотех» Ростислава Вовка. Завжди можна знайти мотивації, які надихають рухатися вперед»,– говорить учасниця Табору підприємництва Наталя.

Учасники Табору з Ростиславом Вовком

Після завершення навчання журі Табору підприємництва визначило його переможців та призерів.

Перше місце здобула команда Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного бізнесу із бізнес-проєктом «Левчики». Ідея учнів полягала у виготовленні еко-блокнотів із переробленого паперу, декоруванні їх сушеними овочами та фруктами і додатковою ароматизацію сторінок.

Друге місце вибороли учні Львівського вищого професійного політехнічного училища, яке представило на розгляд журі бізнес-проєкт «HelpEasy.ua» – мобільний додаток для виклику екстрених спецслужб у надзвичайних ситуаціях. Додаток автоматично надсилатиме необхідну інформацію про користувача (геолокація, особисті дані, група крові, алергічні реакції і т.д) екстреним службам при виклику. Це дозволить значно скоротити час на оформлення виклику та приїзд допомоги постраждалому.

Почесне третє місце дісталося Новояворівському вищому професійному училищу за бізнес-проєкт Shoppers. Ідея учнів полягає у пошитті шоперів із джинсів, які уже зносилися. Учні планують залучати інфлюенсерів та блогерів до розробки індивідуальних дизайнів шоперів із джинсів.

Всі інші учасники отримали дипломи про проходження навчального курсу «Табір підприємництва» від JA Ukraine, а переможці і призери – цінні нагороди.

JA Ukraine_нагородження дипломами

Представники організатора ГО Junior Achievement Ukraine висловили вдячність журі. До останнього доєднались: Ростислав Вовк, СЕО та співвласник компанії “Кормотех”, член Ради директорів СУП, Ігор Дулин, засновник групи компаній Octo Via Group, співзасновник Західноукраїнської бізнес-школи WUBS, Голова ГО “Добро.Дій”, еко-Амбасадор “Озеленення України”, Надія Гаталяк, засновниця косметичного бренду Boitier 124, директорка Клубу Успішних Жінок України, Юрій Самець, власник “Sambay – sewing production”/”Самбай – швейне виробництво”, Голова Наглядової Ради West Ukrainian Fashion Industry Cluster, Каріна Кудрявцева, представниця Українського фонду стартапів (USF), Анастасія Голікова, GIZ Ukraine, Ірина Мартир, Citi Україна, Ліана Шарвадзе, Metlife, Олег Паска, керівник Департаменту освіти і науки ЛОДА.

Наступний Табір підприємництва планується провести 3-4 листопада 2022 року у Чернівцях.

Проєкт реалізується громадською організацією Junior Achievement Europe за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини.

Організатор:

ГО Junior Achievement Ukraine – провайдер безкоштовних навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньою мережі Junior Achievement, що веде свою діяльність з 1919 року у понад 100 країнах світу.

Український осередок створено у жовтні 2021 року. Першими учасниками навчальних програми та івентів стали 120 студентів та 20 вчителів з 11 освітніх закладів Запорізької та Донецької областей.

З вересня 2022 року програми стартували у Львівській і Чернівецькій областях. Станом на жовтень більше 30 закладів професійно-технічної освіти впровадили навчальну програму «Компанія» в якості факультативу або гуртка.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку