Полянська громада працює над підвищенням рівня інклюзії та доступності соціальних послуг

9 січня 2024 року в Полянській громаді, що на Закарпатті, відбулося третє засідання Робочої групи, на якому були представлені результати дослідження стану обстежених об'єктів соціальної роботи, ...

2024-01-10 00.00.18
Полянська громада працює над підвищенням рівня інклюзії та доступності соціальних послуг

9 січня 2024 року в Полянській громаді, що на Закарпатті, відбулося третє засідання Робочої групи, на якому були представлені результати дослідження стану обстежених об’єктів соціальної роботи, обговорено стратегії для подальших дій та передано громаді технічний пристрій – сходохід.

Зустріч, яка пройшла у змішаному форматі (наживо та онлайн), об’єднала представників влади та громадськості.

2024-01-10 00.00.08 

Як відомо, Робоча група створена відповідним розпорядженням голови та займається питаннями доступності послуг об’єктів соціальної роботи в громадах, співробітництва з іншими територіальними громадами, підвищення рівня інклюзії, зокрема задля попередження конфліктів у різних сферах життя населення Полянської громади.

Під час засідання відбулася презентація результатів дослідження по об’єктах соціальної роботи в громаді. Результати дослідження вказали на те, що багато закладів вимагають спеціальних заходів покращення та відповідного обладнання, проведення реконструкції та ремонтних робіт. На багатьох об’єктах потрібні такі пристрої, як вертикальні платформи різної модифікації, сходоходи, поручні, відкидні елементи для сидіння, розширення дверних пройомів та інше для забезпечення повного фізичного та архітектурного доступу до послуг, які надаються в приміщеннях цих об’єктів жителям. Тож експерти наголосили на необхідності адаптації наявних закладів до потреб осіб з інвалідністю, представивши конкретні рекомендації щодо впровадження покращень та необхідності розробки планів безбар’єрності та комплексних програм покращення соціальних послуг на рівні громади.

Далі учасники засідання обговорили план дій, який передбачає врахування результатів дослідження в місцевих програмах та рішеннях. Такий підхід має на меті залучити зовнішні ресурси для швидкого та ефективного впровадження рекомендацій, що полегшить життя осіб з інвалідністю та забезпечить доступність основних соціальних послуг.

Головним важливим рішенням за результатами третього засідання Робочої групи стало вручення громаді технічного пристрою сходохода та визначення місця його розташування в будівлі громади, де функціонують ЦНАП та Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), які надають послуги як місцевим жителям, так і мешканцям сусідніх громад.

2024-01-10 00.00.52

 

«Робоча група одноголосно вирішила передати сходохід в Інклюзивно-ресурсний центр, щоб можна було піднімати людей по крутих сходах будівлі, де розташований вхід до місцевого ЦНАПу, та на другий поверх, де часто займаються й отримують необхідні послуги діти з інвалідністю», – Ганна Борова, радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» .

Тепер цей універсальний пристрій буде зберігатися в Інклюзивно-ресурсному центрі з метою поліпшення доступності та реалізації інклюзивної політики не тільки в Полянській громаді, а й у сусідніх, бо ІРЦ працює за кластерним принципом та обслуговує ще й сусідні громади.

 

Неля Петрус, в. о. голови Полянської сільської ради, голова Робочої групи, наголосила на важливості цього кроку та можливості розширення соціальних послуг для всіх громадян.

«Ми тут сьогодні вже побачили, що цей технічний пристрій дуже необхідний як для дорослих, щоб потрапити в приміщення ЦНАПу, так і для дітей, які можуть скористатися ним для доступу на заняття з реабілітації та розвитку», – зазначив представник ГО «Фундація «Простір», Артем Скачко. Він провів інструктаж із використання пристрою, який також випробував маленький клієнт ІРЦ, піднявшись за його допомогою на другий поверх, де займалися діти.

​****
​            Цей захід був організований ГО «Фундація «Простір» у рамках гранту «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку