Полтавцям не подобається проходити медичний огляд

Волонтери Полтавської обласної благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» провели соціологічне опитування:  «Чи полюбляють в Полтаві проходити медичний огляд?» Перший ...

Додано:
socium.pl

29
Полтавцям не подобається проходити медичний огляд

Волонтери Полтавської обласної благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» провели соціологічне опитування:  «Чи полюбляють в Полтаві проходити медичний огляд?»

Перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Олєйніков зазначив, що таку процедуру не завжди вимагає роботодавець, а місцеві органи управління охорони здоров’я взагалі не проводять інформаційну компанію щодо профілактики здоров’я населення, адже, якщо любина раз на рік буде проходити медичний огляд, то багато захворювань, в т.ч. онкологічних можна було б виявити на ранніх стадіях та вилікувати.

Андрій Володимирович повідомив, що в даному опитуванні взяли участь 400 пересічних громадян міста Полтави, віком від 20 до 60 років, які відповіли на зазначені запитання та висловили своє бачення щодо порушених питань.

Результати опитування:

На запитання: «Чи проходите ви медичний огляд раз на рік?»

  • Так, проходжу – 98;
  • Ні, не проходжу – 302.

На запитання: «Чи подобається вам проходити медичний огляд в поліклініках міста?»

  • Ні, не подобається – 397;
  • Подобається – 3

Також, полтавці розповіли, що саме їм не подобається під час проходження медичних оглядів в поліклініках міста:

  • відсутність інформаційної компанії  від місцевих органів охорони здоров’я, що це потрібно та які наслідки можуть бути, якщо цим нехтувати;
  • неможливість відвідати поліклініку в зручний для себе час;
  • постійні черги;
  • відсутність комфорту;
  • зневажливе ставлення до пацієнтів;
  • професіоналізм медичного персоналу;
  • проблематичність здачі аналізів в один день та в зручний для пацієнта час;
  • відсутність делегованих повноважень приватним медичним центрам для проходження медичних оглядів працівниками бюджетних установ та ін.

Під час проведення соціологічного опитування, респондентам було роз’яснено, що таке медичний огляд та його потрібно проходити, що багато хвороб є виліковними та лікуються швидко та безперешкодно, якщо вони  виявлені на ранніх стадіях. Також, вчили долати стереотипи: «хвороба сама пройде», «не так воно і боляче, щоб іти до лікаря», та ін.

І все це через відсутність «Системи управління якістю», про яку і не підозрюють керівники поліклінік та управління охорони здоров’я населення міськвиконкому, які перебувають на займаних посадах багато років, а рівень якості послуг медичних закладів є незадовільним. Виникає ряд запитань, навіщо нам такий медичний менеджмент потрібен? Та яка ефективність від такої праці?


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями