Подальші успіхи проєкту РГО «Кремінська бізнес-асоціація»: відкриття Навчально-виробничого центру

Ще один, крім вже діючого Навчально-практичного Центру з професії «Монтажник санітарно технічних систем і устаткування», створено в ДПТНЗ «Привільський професійний ...

Додано:
Pavlo Fedyk

ВідкриттяЦентру
Подальші успіхи проєкту РГО «Кремінська бізнес-асоціація»: відкриття Навчально-виробничого центру

Ще один, крім вже діючого Навчально-практичного Центру з професії «Монтажник санітарно технічних систем і устаткування», створено в ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей».

Он-лайн-відкриття Навчально-виробничого центру з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електрогазозварник» відбулось 23 квітня 2021 р., в обновленому, відремонтованому приміщенні Ліцею. Центр зварювання оснащений сучасним зварювальним обладнанням найкращого вітчизняного виробництва, необхідними матеріалами та іншим устаткуванням для проведення сучасних практичних занять оволодіння мистецтвом різних способів зварювання, сучасними, призначеними для зварювальних робіт, столами із потужними, і безпечними для здоров’я та довкілля, вентиляційним обладнанням. Найбільший в Лисичанську професійно-технічний заклад зумів отримати необхідні ресурси для придбання обладнання та частково – ремонтних матеріалів, завдяки проєкту #RobotaДляГромади, який підтримувався ПРООН та її міжнародними партнерами. 

«Однозначно та очевидно, що для створення Центру зварювання було б недостатньо тільки підтримки, хай і достатньо потужної, від міжнародних донорів, організованих Програмою розвитку ООН. До створення Центру в різній мірі долучились лисичанські підприємці, в т.ч. – шляхом надання суттєвих знижок для придбання матеріалів. Завдяки проєкту і фінансуванню ПРООН нам вдалось залучити обладнання і матеріалів на загальну суму понад 600 тисяч гривень. Ще понад 100 тисяч гривень було інвестовано завдяки співфінансування Ліцею. Але найбільший і найцінніший вклад у створення Центру вніс колектив Ліцею – майстри і викладачі, які на волонтерських засадах, навіть у вихідні і понаднормова здійснювали підготовку Центру зварювальника», – переконаний керівник проєкту, PhD з економіки Павло Федик. 

Керівник базового партнера проєкту, ГО «Кремінська бізнес-асоціація» Андрій Сімонов: «Нам всім було надзвичайно приємно отримати звістку про те, що буквально напередодні відкриття Центру, Привільський Ліцей отримав високе державне підтвердження своїх компетенцій у сфері зварювання. Наказом Міністерства освіти і науки України, Привільський професійний Ліцей отримав ліцензійні дозволи на здійснення перепідготовки і навчання «дорослих» мешканців Луганщини справі зварювання на базі інноваційного обладнання Центру. Тепер у Лисичанську є партнерська база для підготовки чи перепідготовки висококваліфікованих робочих кадрів аж до 4 рівня майстерності». 

«Переконаний, що зварювальне обладнання нашого Центру не тільки відповідає сучасним вимогам. Маю добрі сподівання, що тепер ми можемо продемонструвати нашим партнерам з бізнесу, що ми можемо готувати фахівців вже у деяких випадках і на більш вищому рівні, ніж вони очікували», – стверджує директор Ліцею Олексій Жуков.

В рамках відкриття Центру зайнятості відбувся відкритий, з використанням онлайн-трансляції, інноваційний, на базі новітнього обладнання, майстер-клас для здобувачів освіти з професії «Електрогазозварник». Майже 40 колег із сфери профтехосвіти Луганщини і Донеччини змогли у відео-режимі спостерігати за навчальним процесом використання аргонового зварювального апарату для з’єднання двох алюмінієвих пластин, яке провів майстер виробничого навчання Євген Сідоренков.

Враховуючи, що Центр зварювання оснащений сучасним комп’ютерно-демонстраційним обладнанням та необхідними навчальними меблями, в подальшому до навчання здобувачів освіти різного віку. Таким чином, буде в подальшому забезпечуватись сталість партнерських ініціатив проєкту, підтримувана міжнародною спільнотою, професійною профтехнічною згуртованістю, співпрацею місцевої влади, освітніх установ та громадських організацій Східного Донбасу. І це один із тих кроків, які розвивають Донбас і утверджують істину про те, що незалежно від обставин, цей край не буде «гнати порожняка», а «на гора» зажди будуть подаватись реальні справи добрих змін.

Слава Україні! Донбасу – слава!

Для запитів ЗМІ: Павло Федик, координатор проєкту, [email protected], +38(095)-196-49-6

Проєкт реалізується РГО «Кремінська бізнес-асоціація» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу. Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів:
Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ПрямуємоРазом #RobotaДляГромади #ДПТНЗ_Привільський_професійний_ліцей 

На відео – уривок з майстер-класу

 Проєкт у Facebook: “Партнерство & робота”: https://www.facebook.com/groups/lygrobota

Підписуйтесь на Телеграм бот https://t.me/SearchJOBot (Helpробота)


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»