Пластуни і харцери переглянули та спільно обговорили документальний фільм у Здолбунові

Пластуни і харцери традиційно під новий рік збираються в стінах Здолбунівського краєзнавчого музею. Цьогоріч зустріч вирішили поєднати з подією в межах 19 Мандрівного міжнародного фестивалю ...

Додано:
Svitlana_Kukharuk

Мандрівний Docudays UA на Рівненщині
Пластуни і харцери переглянули та спільно обговорили документальний фільм у Здолбунові

Пластуни і харцери традиційно під новий рік збираються в стінах Здолбунівського краєзнавчого музею. Цьогоріч зустріч вирішили поєднати з подією в межах 19 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині

Переглядали фільм режисера Дмитра Грешка “Між небом та горами”, який, зокрема, піднімає тему прав людини в контексті права на здоров’я. Опісля захопливого перегляду досить колоритного фільму відбулася жвава дискусія про систему охорони здоров’я в Україні та важливість вчасного звертання за медичною допомогою.

Учасники та учасниці обговорили зміни до системи охорони здоров’я в Україні. Одна з учасниць була вражена різницею в доступі до медичної допомоги:

“У фільмі висвітлено, наскільки іноді складніше буває надавати медичну допомогу людям, що проживають у гірській місцевості. Наприклад, одна з головних героїнь нарікала, що відповідно до протоколу вони зобов’язані прибути до пацієнта за 10 хвилин, однак це буває складно зробити через місцеві особливості.”

Один з учасників також зауважив, що українцям варто відповідальніше ставитися до свого здоров’я:

“На жаль, з покоління в покоління часто українцям передавалася культура звертатися до лікаря, коли проблема/біль вже є нестерпними. Нам потрібно вчитися піклуватися про себе і робити це вчасно.”

До цього одна з учасниць додала, що піклуватися про своє здоров’я і ставитися до нього відповідально важливо, адже в майбутньому може також з’явитися ризик обтяжити життя своїх близьких та рідних у разі виникнення ускладнень.

Також обговорили колоритність, висвітлену у фільму, а деякі з учасниць та учасників звернули увагу на особливий говір, яким спілкуються герої та героїні.

До слова, пластуни і харцери організовують спільні зустрічі вже три роки поспіль. Під час них діляться емоціями про проведений скаутський рік та співають пісень.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Цивільні полонені та їхні родини майже не знають про свої права – правозахисники

Топ-6 запитань про конкурс підтримки для громад щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права

Освітня громадська організація Junior Achievement Ukraine отримує статус повноправного члена всесвітньої мережі JA Worldwide

Створення офісу МКС в Україні – новий рівень співпраці України та МКС

Уроки волонтерства у школах підтримують досвідчені активісти та знаменитості

Громади можуть витрачати вільний залишок бюджету лише на певний перелік напрямів