Підприємці Харківщини дізналися про можливості отримання європейської фінансової допомоги

 Чи може український фермер чи підприємець отримати кошти від ЄС? Так, може. Але, насамперед, він повинен обґрунтувати донору не лише економічну потребу, а й показати користь своєї пропозиції для ...

Додано:
Siverian

25.04.2019_5
Підприємці Харківщини дізналися про можливості отримання європейської фінансової допомоги

 Чи може український фермер чи підприємець отримати кошти від ЄС? Так, може. Але, насамперед, він повинен обґрунтувати донору не лише економічну потребу, а й показати користь своєї пропозиції для громади, не забути про її екологічну та інноваційну складову. А ще – вміти прозоро вести свою діяльність, прораховувати ризики, спілкуватися з кредиторами або грантодавцями тощо.

Саме на цих нюансах акцентували увагу експерти Сіверського інституту регіональних досліджень під час семінару «Європейські інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу України», який проходив у Харкові 24 – 25 квітня. Серед учасників – представники аграрного сектору регіону, які працюють у галузях рослинництва та птахівництва; підприємці та експерти у сферах дорадництва, бізнес-планування та експорту сільгосппродукції, громадські діячі, викладачі та студенти харківських закладів вищої освіти. 

 Присутніх на семінарі зацікавили можливості щодо навчання та отримання інформації про грантові програми, діючі фонди та банківські установи, які надають кредити на підтримку малого та середнього підприємництва. Відповідаючи на їхні запитання, експерти презентували брошуру з інфографікою «Європейські інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу України». Зокрема вони звернули увагу на розділи, де вміщена інформація про грантодавців, їхні вимоги та алгоритм отримання «європейських» грантів та кредитів. Також було наголошено, що вже на етапі підготовки заявки, аплікантам варто подумати про забезпечення сталості проекту (наприклад, подальша робота підприємства, реалізація продукції тощо) та можливе співфінансування. Водночас йшлося про положення європейського та українського законодавства щодо підтримки МСП, аналізувалися історії успіху українських підприємців, які зуміли скористатися європейською фінансовою допомогою.

 Під час подальшої роботи в групах учасники семінару обговорювали ідеї щодо створення, наприклад, агротуристичних садиб, агропідприємств, консультаційних центрів для підприємців або фермерів з подальшою презентацією напрацьованих  проектів. Вони дійшли висновку, що набагато легше це робити разом, об’єднуючись та довіряючи один одному.  

 Тому в процесі залучення європейської підтримки є важливою синергія всіх зацікавлених сторін – представників органів влади, підприємців, громадськості, експертів, залучення їх ресурсів та можливостей.

24.04.2019_1 24.05.2019_3  

 Семінар проводився в рамках проекту «Використання європейських фінансових інструментів для розвитку агропромислового сектору (МСП) України», який реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень за фінансової підтримки Європейського Союзу та  Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна–ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


 

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу