Підкомітет ООН з недопущення катувань завершив візит до України

Підкомітет ООН з недопущення катувань (ПНК) в п’ятницю завершив свій візит до України. Експерти знаходились в Україні з 5 по 9 вересня в рамках відновленого візиту, який вони перервали в травні після ...

Screenshot_13
Підкомітет ООН з недопущення катувань завершив візит до України

Підкомітет ООН з недопущення катувань (ПНК) в п’ятницю завершив свій візит до України. Експерти знаходились в Україні з 5 по 9 вересня в рамках відновленого візиту, який вони перервали в травні після того, як не змогли отримати доступ до деяких місць, які знаходяться в веденні Служби безпеки України (СБУ).

«Ми були раді можливості закінчити наш візит, нарешті отримавши доступ до приміщень СБУ, де особи можуть триматися під вартою. Цей доступ істотно сприяв нашій можливості підготувати вичерпну доповідь, яка буде передана владі України, у найкоротші строки», – заявив сер Малкольм Еванс, голова ПНК та голова делегації.

Незалежні експерти ООН також відмітили, що Україна досягла прогресу в покращенні умов тримання під вартою, зокрема шляхом зниження перенаселеності слідчих ізоляторів. Експерти відмітили, що зростання застосування запобіжних заходів, які не пов’язані з триманням під вартою, на досудових стадіях кримінального провадження, є позитивним кроком вперед.

«Ми з нетерпінням чекаємо можливості детально обговорити ці важливі питання з Урядом, якомога скоріше», – сказав сер Малкольм Еванс.

ПНК наділений повноваженням відвідувати всі держави, які ратифікували Факультативний протокол до Конвенції проти катувань (ФПКПК), та здійснювати візити без попередження в будь-які місця тримання під вартою. У своїй роботі ПНК, до якого входять незалежні експерти в сфері прав людини, керується принципом конфіденційності та співпраці.

Склад делегації ПНК, яка відвідала Україну: сер Малкольм Еванс (Сполучене Королівство), Марія Дефініс-Гоянович (Хорватія) та Віктор Захарія (Молдова).

ПНК складається з 25 незалежних та неупереджених експертів з різних регіонів світу. Більше про ПНК тут.

Джерело: United Nations High Commissioner for Human Rights.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку