Петрівська громада змінила підхід до роботи з майном відумерлої спадщини

У Програмі підтримки від U-LEAD  спеціалісти Петрівської громади з Кіровоградської області напрацювали пакети документів та покрокові алгоритми з виявлення, обліку та набуття у комунальну власність ...

Додано:
Oksana Stelmakh

ae71ff70ae491abbc42cdb11acaef93f
Петрівська громада змінила підхід до роботи з майном відумерлої спадщини
У Програмі підтримки від U-LEAD  спеціалісти Петрівської громади з Кіровоградської області напрацювали пакети документів та покрокові алгоритми з виявлення, обліку та набуття у комунальну власність громади майна відумерлої спадщини.

Впродовж п’яти місяців команди 16 громад з 14 областей України брали участь у Програмі підтримки «Управління майном відумерлої спадщини». Починаючи з листопада 2023 року у супроводі експертів U-LEAD учасники вчилися управляти таким майном, напрацьовували та збирали необхідні пакети документів, організовували роботу в раді, готували заяви до суду.

За п’ять місяців команда Петрівської громади з Кіровоградщини досягла суттєвого результату: у травні отримала позитивне рішення суду щодо передачі в комунальну власність майна відумерлої спадщини — квартири.

«Зараз ми готуємо цей об’єкт до технічної інвентаризації та прийняття в комунальну власність громади із подальшим проведенням державної реєстрації права власності», — розповіла головна спеціалістка земельно-комунального відділу Петрівської селищної ради Віта Малюта.

За її словами, до участі в Програмі підтримки вона та її колеги не мали досвіду в управлінні майном відумерлої спадщини:

«Ми не розуміли алгоритму дій, не знали формату запитів для отримання доказів про відумерлість спадщини, тобто знання майже дорівнювали нулю. Відбір нашої громади до цієї навчальної програми — це був шанс отримати навички для подальшої роботи».

Спеціалістка розповіла, що в результаті командної роботи громаді вдалося повністю привести у відповідність до чинного законодавства розпорядчі акти та інші документи, які регламентують діяльність Петрівської селищної ради щодо виявлення, обліку та передачі до комунальної власності майна відумерлої спадщини.

Після завершення Програми підтримки громада продовжує роботу в цьому напрямі. Інвентаризація проходить помірними темпами. Подекуди, на етапі виявлення та обстеження потенційного майна, підстави для визнання його відумерлою спадщиною відпадають, оскільки відсутні правовстановчі документи, об’єкти не мають власника або він невідомий. А це вже інший напрям роботи по набуттю таких об’єктів у комунальну власність громади.

«Під час виявлення активну участь беруть старости та керівники житлово-комунальних підприємств. Вони зрозуміли, що це потужний інструмент наповнення житлового фонду та приведення у порядок таких домоволодінь, що також є вагомим аргументом. Адже санітарний стан занедбаних дворів, приміщень та споруд, як правило, вкрай незадовільний», — зазначила Віта Малюта.

Нагадаємо, що статус відумерлої спадщини визначає суд. Як зазначила спеціалістка Петрівської громади:

«Довести справу до суду і отримати позитивне рішення — це є одним із найскладніших та найтриваліших процесів. Саме тому Програма підтримки від U-LEAD така важлива».

Працюючи з громадами, експерти U-LEAD наголошували, що облік та реєстрація відумерлої спадщини — це можливість перетворити майно, яке не використовується, в актив, яким громада може розпоряджатися на свій розсуд: втілювати соціальні проєкти, забезпечувати житлом переселенців або фахівців, які їй необхідні.

«За підтримки наших експетів громада пройшла довгий і складний шлях від виявлення такого майна до прийняття його в комунальну власність. І це справді гарний результат, — Віталій Швець, керівник Вінницького Регіонального офісу U-LEAD, який з листопада до травня координував діяльність цієї Програми підтримки.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи