Перспективи запровадження системи внутрішнього контролю та аудиту на Дніпропетровщині

Для чого потрібна система внутрішнього контролю та аудиту (ВК-ВА) у ОТГ — саме це обговорили у Покровській селищній раді на зустрічі з представником мережі  #ГромадськаПрефектура Дніпропетровської ...

Додано:
frgn

IMG-d818deebab0971237188a24c0c7da2c2-V-768x576
Перспективи запровадження системи внутрішнього контролю та аудиту на Дніпропетровщині

Для чого потрібна система внутрішнього контролю та аудиту (ВК-ВА) у ОТГ — саме це обговорили у Покровській селищній раді на зустрічі з представником мережі  #ГромадськаПрефектура Дніпропетровської області, що відбулась 12 листопада 2019 року за результатами громадського аудиту відповідності вимогам національного законодавства практик органів місцевого самоврядування.

Керівництво громади погодилось створити робочу групу, яка за допомогою громадських префектів напрацює пакет місцевих нормативно-правових актів, що необхідні для ефективного врядування. 

«…Система ВК-ВА має бути не тільки законною, але й зручною для органів громади. Комплекс документів повинен не лише відповідати законодавству, але і бути зручним для використання та враховувати особливості ОТГ.

Важливим кроком стане планована нарада робочої групи з навчанням для місцевих посадовців з обговоренням викликів та напрацюванням прозорих та підзвітних процедур. 

Наші представники вже брали участь у липневому навчанні з питань запровадження системи внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у місті Миколаїв. Все буде добре!» — саме так прокоментувала результати зустрічі начальниця фінансово-економічного відділу виконавчого комітету Покровської селищної ради Петрик Ірина Олександрівна.

IMG-d818deebab0971237188a24c0c7da2c2-V-768x576

Голова ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» Андреєв Олексій Миколайович зазначив: «Стаття 26 Бюджетного Кодексу України вимагає на місцевому рівні запровадити систему внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у діяльності виконавчих органів та їх відокремлених підрозділів. А Постановою КМУ від 12 грудня 2018р. №1062 визначені «Основні засади здійснення внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів»

Тобто виконавчим органам ради потрібно прописати процедури управління ризиками, заходи контролю, інформаційного та комунікаційного обміну, моніторингу та оцінки ефективності. Згідно висновків проведеного аудиту зразки та розроблені іншими громадами документи внутрішнього контролю є досить громіздкими та не враховують специфіку управління Покровської громади.

На виконання рекомендацій аудиту у громаді запроваджується система внутрішнього контролю, розроблений проект положення про основні засади здійснення внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів, що визначає загальні питання функціонування цього управлінського механізму.

Покровська селищна рада є активним учасником проекту із запровадження механізмів ефективного місцевого бюджету за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Громадський аудит проведено у 8-ми громадах 4-х областей України, з аналітичною запискою можна ознайомитись за посиланням.


Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та  ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики».

Робоча зустріч відбулась в рамках проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонів України», який реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» спільно з ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» за підтримки Уряду Великої Британії та в рамках діяльності «Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?