Перспективи моніторингу фактичного впливу на довкілля у Білокуракинській громаді

Наприкінці тижня у Білокуракинській громаді відбулося чергове засідання робочої групи з організації проведення СЕО проєкту відкоригованої Стратегії розвитку Білокуракинської територіальної громади. ...

Додано:
lekotan

pexels-aphiwat-chuangchoem-365638
Перспективи моніторингу фактичного впливу на довкілля у Білокуракинській громаді

Наприкінці тижня у Білокуракинській громаді відбулося чергове засідання робочої групи з організації проведення СЕО проєкту відкоригованої Стратегії розвитку Білокуракинської територіальної громади. Учасники заходу обговорювали перспективи моніторингу фактичного впливу впровадження напрямів проєкту Стратегії на довкілля.

 Згідно законодавства звіт із СЕО має містити пропозиції щодо організації системи моніторингу впливу впровадження будь-якої стратегії розвитку територіальної громади на довкілля. Процес СЕО після затвердження стратегічного документу має бути складовою частиною подальшої реалізації та планування. Необхідно контролювати стан довкілля в громаді.

Учасники обговорили організацію моніторингу та необхідні показники. Наприклад, розглянута можливість створити відповідний Комітет з управління впровадженням за участю зацікавлених осіб. Також розглянути варіанти необхідних екологічних індикаторів, які характеризують виконання природоохоронних заходів, особливо ті, для яких є моніторингові дані: забруднення повітря (обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних і пересувних джерел, індекс забруднення атмосфери); водні ресурси (обсяги забору та використання свіжої води, обсяги скидання очищених і недостатньо очищених зворотних вод у водні об’єкти, якість води в малих річках); озеленення (рівень озеленення території міста, стан лісосмуг); енергетика (споживання енергоресурсів установами комунальної власності, економія енергетичних ресурсів у результаті впровадження енергоефективних заходів); відходи (обсяги утворення ТПВ на території територіальної громади, обсяги утилізованих промислових відходів); здоров’я населення (рівень захворюваності населення міста ); екологічне управління (обсяг фінансування заходів з охорони навколишнього природного середовища, кількість осіб, залучених до заходів з екологічної освіти).

 Всі пропозиції будуть обов’язково розглянути. Далі буде…

#IRF

#EU4USociety

#ПрямуємоРазом  

#MovingForwardTogether.

Заходи проводиться ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Будуємо успішну Білокуракинську селищну громаду разом! Забезпечення сталого еко середовища» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи