Перший крок до порозуміння щодо Коблівської моделі освіти

Зроблено на «НАРАДІ ПОРОЗУМІННЯ» за результатами громадського аудиту, що відбулась 7 квітня 2021 р. у приміщенні Українського сільського клубу.23 представників освітян і громадськості обговорили з ...

Додано:
frgn

тренінги навчання команда
Перший крок до порозуміння щодо Коблівської моделі освіти

Зроблено на «НАРАДІ ПОРОЗУМІННЯ» за результатами громадського аудиту, що відбулась 7 квітня 2021 р. у приміщенні Українського сільського клубу.

23 представників освітян і громадськості обговорили з громадськими префектами та місцевими посадовцями виклики доброго функціонування мережі дошкільних закладів освіти та шкіл у периферійних селах громади. Українські учасники наради зацікавились результатами аудиту та розпочали підготовку пропозицій до квітневого круглого столу «Добра освіта у Коблівській громаді», якій відбудеться за результатами серії нарад всіх округах громади.

IMG_20210407_142305-5-768x576

Методистка коаліції та експертка ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Татьяна Золотухіна так презентувала висновки громадського аудиту: «Без оптимізації мережі освітніх закладів Коблівської громади в перспективній конфігурації громада не матиме шансів не тільки на соціально-економічний розвиток а опиниться на межі виживання. Маємо три доведені аргументи та факти. По-перше, маємо велике навантаження на місцевий бюджет. Так у 2021 р. 64 % бюджету витрачається на освіту вже без капітальних видатків. По-друге, малокомплектні школи та дитячі садочки перетворились з закладів освіти в заклади працевлаштування освітян.  Загалом, маємо велике економічно необґрунтоване навантаження на бюджет при погіршені якості освітніх послуг здобувачам  По-третє, держава також не збирається утримувати таку місцеву освіту. А  саме: Рівень державних трансфертів в бюджеті громади збільшився з 27% до 30%. Але дефіцит державного трансферту на покриття оплати праці учителей складає 1,655 млн. грн.  З 1.09.2024 р., вступає в силу норма про трирівневу систему загально-середньої освіти (початковій 1-4 класи, базовий 5-9 класи, профільний 10-12  класи рівні).  І умовою отримання цієї субвенції є реформування органами місцевого самоврядування системи освіти. Початкові школи і гімназії можуть бути створено Коблівською сільрадою. Але після 9-го класу діти мають шукати де навчатись чи у Миколаєві чи в інших місцях б- профільну освіту мають право започатковувати або громади з чисельністю населення більше 50 тис. мешканців або обласна рада».

Староста українського округу Ірина Вишневська: «Готуємо наші пропозиції до моделі освіті. Сподіваюсь, що на підсумковому круглому столі його учасники погодяться з нашими аргументами, щодо доцільності створення гімназії в с Українка та комунального закладу, якій поєднає початкову школу та садок для дітей нашого округу».

Начальник селищного відділу освіти Ілля Мангул: «…Учасникам наради громадські аудитори презентували реальний стан системи освіти в селищній громаді. Вітаємо вдалий старт діалогу, що дає надію на порозуміння. Сподіваємось що разом з ми знайдемо дієві рецепти та потрібні ресурси для доброї освіти у нашої громаді!..».

Нагадаємо, що старт подібних нарад започатковано командою партнерського проекту «Добра освіта у гармонійних громадах Березаншини» на березневому круглому столі у Коблево. Реліз тут.

Запрошуємо до співпраці освітян  і громадськість з усіх округів до участі у НАРАДАХ ПОРОЗУМІННЯ.

Чекаємо пропозиції на: [email protected] або (0512) 47-38-79 (Олена Вартанян).

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

Нарада є заходом проекту «Добра освіта у гармонійних громадах Березанщини», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки МФ «Відродження» та при партнерстві з ГО «ЕКО. Березань», Березанською районною радою та виконкомами Березанської, Коблівської ОТГ та Миколаївським місцевим центром ПВПД в рамках діяльності Мережі із розвитку місцевої демократії та коаліції #ГромадськаПрефектура.

Метою проекту є підвищення спроможності місцевого самоврядування для створення дієвої системи з надання якісних публічних послуг у закладах дошкільної та загальної освіти на основі застосування механізмів місцевої демократії та медіації для досягнення ясності та порозуміння представників периферії та адміністративних центрів 2-х ОТГ Березанщини.


 

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу