Перша міська школа екскурсоводів розпочала свою роботу у Миколаєві

Про це розповіли 17 серпня 2019 року під час прес-конференції в "КМЦ. Миколаїв" представники партнерів проекту – ГО «Фонд розвиткум. Миколаєва» (ФРММ) та департамент економічного розвитку ...

Додано:
frgn

2-19
Перша міська школа екскурсоводів розпочала свою роботу у Миколаєві

Про це розповіли 17 серпня 2019 року під час прес-конференції в “КМЦ. Миколаїв” представники партнерів проекту – ГО «Фонд розвиткум. Миколаєва» (ФРММ) та департамент економічного розвитку Миколаївської міської ради.

За словами директора департаменту Тетяни Шуліченко відкриття першої міської школи відбувається не спонтанно. Це один із послідовних комплексних кроків міської програми з розвитку туризму, що  була розроблено спільно з громадською радою з розвитку туризму. Її ухвалили депутатами Миколаївської міської ради у березні 2019 року. Метою даного проекту є сприяння розвитку, просуванню підприємництва у сфері туризму та створення нових робочих місць шляхом навчання жінок міста мистецтву проведення екскурсій та започаткування власної справи.

Основною проблемою в місті Миколаєві є працевлаштування для різних категорій населення. За даними державної служби зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних по в м. Миколаєві на кінець грудня 2018 р. налічувала 2,2 тис. осіб, що на 4,6% більше, ніж у грудні 2017 р. У складі безробітних 58,5% становили жінки. Питання економічної адаптації жінок є одним із ключових факторів створення можливостей самостійно забезпечувати життєдіяльність. Спираючись на специфічність структури економіки, ринку праці, сфери бізнесу в різних регіонах України, жінки бажають забезпечити своє фінансове благополуччя в нових умовах потребують інформаційно-консультаційну підтримку.

Місто Миколаїв має всі передумови для того, щоб увійти до складу відомих туристичних міст України та Європи, зокрема: вигідне геополітичне розташування, багату культурно-історичну спадщину, мальовничі ландшафти, розвинуту мережу транспортного сполучення, тощо. Миколаїв поступово стає майданчиком для проведення не лише загальноміських заходів, а й міжнародних подій (фестивалі, конференції, семінари тощо) за традицією кожна подія розпочинається або закінчується пізнавальною екскурсією містом. 

На сьогодні у місті є зацікавлені мешканці, які люблять своє місто, знають його історію та готові поділитися нею з гостями міста, презентувати місто, але існує проблема браку фахових знань в цій сфері та сфері започаткування власної справи.

Реалізація проекту дасть змогу навчити жінок мистецтву ведення екскурсій та започаткування власної справи в цьому напрямку. 20 жінок-екскурсоводів отримають теоретичну і практичну підготовку, оволодіють методичними прийоми проведення екскурсій, навчаться складати та проводити калькуляцію маршрутів, опонують психологічні прийоми роботи з різними групами туристів, а також поглиблено вивчать історію і пам’ятки Миколаєва. До програми навчання екскурсоводів входить: теоретична і практична підготовка, вивчення і оволодіння методичними прийомами проведення екскурсій, складання та калькуляція маршрутів, психологія роботи з різними групами туристів, а також вивчення історії і пам’яток Миколаєва. До закінчення навчання слухачі підготують “пакет екскурсовода” і авторську екскурсію.

У жовтні відбудеться перше навчання. На 17 вересня подано 18 кандидатур. Є ще 2 місця! Бажаючи ще можуть заповнити анкету за посиланням.

«Екскурсоводи – вкрай важливі люди у сприйманні туристами нашого міста, – додає  директор ФРММ Михайло Золотухін. – Вони значним чином впливають на враження, які залишаються у гостей. Тому ми вважаємо вкрай важливим, щоб інформація, яку вони розповідають, була достовірною, цікавою та легко сприймалася. Ще однією важливою стороною процесу є обізнаність туроператорів про їх послуги: чи можна їх знайти в інтернеті, або в інший спосіб. Для цього ми впровадимо Міський реєстр гідів і будемо сприяти активному просуванню їх послуг при запитах».

Тож, до роботи викладання у «Школі екскурсоводів» запрошені представники ГС «Всеукраїнська Асоціація гідів». Також запрошуються до співпраці досвідчені історики – краєзнавці, експерти у музейній справі, професійні гіди та практикуючі туроператори, маркетологи. Для забезпечення якості, офіційний бейдж екскурсовода Миколаєва слухачі отримують тільки після успішного складання екзаменів та проходження комісії. 

Перспектива проекту. Згодом у школі будуть викладати деякі модулі і англійською мовою, щоб гіди могли активно і впевнено працювати із іноземними туристами. Також планується розширення програми до області регіонального рівня. Щоб здати іспит, слухачі Школи будуть готувати та презентувати свою трамвайну/пішу/автобусну екскурсію містом. Перлиною може стати партнерство з ТОВ «Артєль. 

Курс Школи буде спланований таким чином, аби всі зацікавлені встигли отримати нові знання та систематизувати свій досвід, а також створити власні екскурсії за підтримки професіоналів до початку активного екскурсійного та туристичного сезону. Всі випускники Школи мають шанс стати сертифікованими екскурсоводами, отримати кваліфікацію фахівця з туристичного супроводу та реально вплинути на подальший розвиток туристичної галузі у Миколаєві. Також ми дуже сподіваємось сформувати платформу для обміну досвідом, інформацією та приємного спілкування для патріотів міста.

Також в Школі будуть проведено ряд окремих освітніх курсів за напрямками туризму (екологічні, індустріальні, гастрономічні тощо) для широкого кола слухачів. Це реально вплине на процес цивілізованого розвитку туризму, як сучасної галузі економіки нашого міста, а згодом – і регіону.

 

Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

__________________________________________________________________

Пресконференція проводилася у рамках проекту «Школа екскурсоводів – проведення тренінгів для жінок м. Миколаєва» що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» у партнерстві з Департаментом Економічного розвитку Миколаївської міської ради за підтримки Асоціації міст України (АМУ) та проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС www.pleddg.org.ua ), який в Україні впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за кошти Міністерства міжнародних справ Канади.


 

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії