Переселенці та місцеві громади у зоні конфлікту потребують «живого слова» – книжок

20-24 квітня під час цьогорічного Книжкового Арсеналу відбудеться благодійна акція зі збору літератури для переселенців, а також жителів місцевих громад, що їх приймають у зоні конфлікту. Акція ...

Агентство ООН у справах біженців та Книжковий Арсенал збирають книжки для переселенців та місцевих громад у зоні конфлікту
Переселенці та місцеві громади у зоні конфлікту потребують «живого слова» – книжок

20-24 квітня під час цьогорічного Книжкового Арсеналу відбудеться благодійна акція зі збору літератури для переселенців, а також жителів місцевих громад, що їх приймають у зоні конфлікту. Акція триватиме упродовж всього виставкового періоду як частина благодійного проекту Мистецького Арсеналу – АРСЕНАЛУ ДОБРИХ СПРАВ.

Згідно офіційних даних, понад 1,7 мільйона людей зі Сходу України та Криму внаслідок конфлікту змушені були залишити свої домівки у пошуках безпеки й захисту. Із загального числа внутрішніх переселенців – близько 230 000 дітей, 70 000 осіб з інвалідністю та близько 1 мільйона – люди похилого віку. Згадані категорії осіб  найбільше відчувають на собі наслідки конфлікту і брак уваги. Багато з них пережили важкі втрати і потребують психологічної допомоги.

Партнером проекту вкотре виступить Агентство ООН у справах біженців (UNHCR). Цього року у рамках благодійної програми організатори збиратимуть книги для створення невеличких бібліотек на базі громадських центрів для переселенців та місцевих жителів, що створювалися зусиллями волонтерських організацій за підтримки UNHCR на Сході України, зокрема у населених пунктах, що найбільше приймають вимушених переселенців.

Так, зібрані книги Агентство ООН у справах біженців передасть у громадські центри Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Київської областей.

Довідково: 

Агентство ООН у справах біженців було створено рішенням Генеральної асамблеї ООН 14 грудня 1950 року і на сьогодні є одним з головних гуманітарних агентств світу. Понад 9,300 співробітників організації, які працюють у більш ніж 125 країнах світу, допомагають 34 мільйонам осіб. Ця цифра включає не лише біженців, а й шукачів притулку, біженців, які повертаються додому, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства.

Агентство почало роботу в Україні з 1994 року. У 2014 році Україна вперше зіткнулась із проблемою внутрішньо переміщених осіб із Криму та сходу. Агентство продовжує підтримувати уряд та громадські організації, які забезпечують потреби переселенців через надання юридичної, матеріальної та соціальної допомоги. Агентство зосереджує свою діяльність на посиленні гарантій дотримання прав і свобод для внутрішніх переселенців, покращенні їхніх умов життя та забезпеченні довготермінових рішень.

Більше інформації можна знайти:

На вебсайті: www.unhcr.org.ua

На сторінці на Фейсбуці: https://www.facebook.com/UNHCRKyiv та

На сторінці у Твіттері: https://twitter.com/UNHCRUkraine


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»