Партнерство заради рівних можливостей: співпраця з громадою для інтеграції ВПО

Стартував проєкт «Партнерство заради рівних можливостей: співпраця з громадою для інтеграції ВПО», який впроваджується громадською організацією «Точка Доступу» за підтримки Європейського союзу та ...

Додано:
tochkadostupu

photo_5355033467844414635_y
Партнерство заради рівних можливостей: співпраця з громадою для інтеграції ВПО

Стартував проєкт «Партнерство заради рівних можливостей: співпраця з громадою для інтеграції ВПО», який впроваджується громадською організацією «Точка Доступу» за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Головна мета проєкту – сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до життя у приймаючих громадах, шляхом підвищення ефективності місцевих рад, залучення ВПО до процесу прийняття рішень та застосування інструментів локальної демократії.

Як виникла ідея

Через повномасштабне вторгнення росії до України мільйони українців були змушені покинути свої домівки та переїхати в інші регіони України. Однією з областей, яка прийняла ВПО, є Івано-Франківська, де тільки Отинійська громада прийняла близько 2 тисяч, Ворохтянська – близько 4 тисяч, та Надвірнянська – близько 6 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Наразі є нагальним завдання – сприяти інтеграції цих людей у життя приймаючих громад, зокрема, через усунення перешкод у реалізації їхніх прав та основоположних свобод, створення умов для розвитку потенціалу та посилення їхньої спроможності у приймаючих територіальних громадах. 

Люди, які зазнали наслідків конфлікту, та громади, що приймають переселенців, стикаються із комплексом складних та взаємопов’язаних викликів. Притік переселенців у громади по всій країні створив додатковий тиск на місцеві бюджети та соціальну інфраструктуру, що спричинило необхідність вносити зміни у деякі нормативно-правові акти, –  зазначила координаторка проєкту Юлія Житінська. – Маючи досвід співпраці з громадами. вона також додала, що під час проведення децентралізації майже у всіх громадах були прийняті Статути та розроблені Положення, але найчастіше, наявні нормативно-правові акти, які регламентують використання інструментів участі у громадах наразі не дають можливість ВПО долучатися до процесів прийняття рішень. Це, як наслідок, не сприяє інтеграції вимушених переселенців у життя приймаючих громад, та позбавляє ВПО можливості впливати на процеси прийняття рішень. Тому питання сприяння інтеграції ВПО через усунення перешкод у реалізації їх прав та основоположних свобод, створення умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності внутрішньо переміщених осіб у приймаючих територіальних громадах є найбільш актуальним. Саме це гостре питання і стало поштовхом для створення ідеї проєкту, який наразі впроваджуватиметься у трьох громадах Івано-Франківщини.

Етапи реалізації проєкту 

Шлях до справедливого та рівного суспільства може бути важким, але віра в потужну основу справжньої демократії сприяє подоланню будь-яких перешкод. Тож, в рамках проєкту передбачено вирішити чимало цікавих завдань: 

  • по-перше, буде проведено аналіз нормативно-правових актів та сайтів органів місцевого самоврядування обраних громад;
  • по-друге, базуючись на даних аналізу, експерти-аналітики розроблятимуть для ОМС трьох громад необхідні рекомендації;
  • по-третє, передбачено проведення серії консультацій щодо використання інструментів локальної демократії та залучення ВПО до процесів прийняття рішень. 

Окремо заплановано низку освітніх заходів-тренінгів та нетворкінгові зустрічі, багато корисної інформації, досвіду, цінних порад експертів для всіх учасників проєкту.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Новобілоуська громада розробила План свого відновлення

Як відновлюється культурне життя в Новобілоуській громаді на Чернігівщині

Для прокурорів розробили три дистанційні курси у сфері кримінального правосуддя

Батьки за Україну без тютюну та нікотину: лідери думок закликають захистити дітей від тютюнової епідемії

ZDOROVI долучились до обговорення викликів медичної системи в умовах війни на Форумі власників та керівників медичного бізнесу

В Україні вперше утеплять багатоквартирний будинок екоматеріалами за естонською технологією