«Палай – не згорай!» – проект для вінницьких медійників з профілактики «вигорання» на роботі

Громадська організація «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «СПІНОЗА» за підтримки Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької обласної ...

Додано:
nata.zhurbenko

IMG_74681
«Палай – не згорай!» – проект для вінницьких медійників з профілактики «вигорання» на роботі

Громадська організація «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «СПІНОЗА» за підтримки Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації проводить проект «Палай – не згорай!» з профілактики емоційного «вигорання» працівників місцевої медійної галузі. Проект фінансується коштом бюджету.

Психолог - Наталія Станчук

Психолог – Наталія Станчук

-Ідею для проекту підказали психологи. Інформація, яку українські медіа пропонують споживачу, відображає настрої суспільства, а вони зараз не такі вже й «райдужні». Не певна, що журналісти навмисне прагнуть «загущувати фарби», адже як живе суспільство – таку «трансляцію подій» і отримуємо. Звісно, важко працювати у інформаційному полі, де є суцільний «негатив» і не вбачається позитивних змін. Інколи, емоції важко стримати, адже журналіст «пропускає» інформацію через себе – видаючи її, як інформаційний «продукт», на загал. Тож психолог Наталія Станчук, яка співпрацює із нашою громадською організацією, навчає бенефіціарів проекту, як позбуватись «інформаційного баласту» і турбуватись про власне емоційне здоров’я, «не згораючи» на роботі, – коментує голова ГО «СПІНОЗА» Наталія Журбенко.

Проект, що розпочався 3 березня 2017 року, передбачає проведення восьми тренінгових груп і десяти індивідуальних консультацій – до 21 квітня 2017 року.

- Досвід проведення таких груп отримала, працюючи із медиками. Помітила, що вони частіше транслюють проблеми саботування своєї роботи пацієнтами, що не дає їм можливості працювати на результат лікування. І в цьому важкість їх професії. В групі із журналістами з’являється відчуття висвітлення загальних проблем суспільства. Журналісти, на мій погляд, є на інформаційній межі між суспільством і проблемою. Їм доводиться охоплювати всі сфери життя, переробляти чималий обсяг інформації і адаптувати його для широкого загалу. У тренінгових групах за проектом «Палай – не згорай!» журналісти навчаються відслідковувати свої переживання і переживання, як кажуть у медійних колах – «джерела інформації». Групи допомагають подивитись на такий стосунок ніби зі сторони, а індивідуальні консультації завершують процес, допомагаючи журналістам краще розуміти себе, свої бажання і потреби, не «згорати» на роботі, а раціонально використовувати власні ресурси, – переконана психолог Наталія Станчук.

-Не вперше співрацюємо із ГО «СПІНОЗА» і певні у якості виконання проекту, як кажуть «під ключ». У проекті «Палай – не згорай!» нас зацікавило поширення його саме на молодих журналістів, які, набуваючи досвіду у професії, часто потрапляють у «емоційні пастки». Тобто, беруть на себе відповідальність «за усе на світі». Схожі «пастки», на мою думку, насправді чекають і справжніх держслужбовців, які пропускають через себе біди людей, що звертаються до них за допомогою. І через це «втрачають» на роботі власне здоров’я. Тому розглядаємо можливість проведення проекту під адміністративним супроводом цієї організації і для категорії молоді з числа державних службовців, – розповіла директор Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації Наталія Заболотна.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE