«Палай – не згорай!» – проект для вінницьких медійників з профілактики «вигорання» на роботі

Громадська організація «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «СПІНОЗА» за підтримки Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької обласної ...

Додано:
nata.zhurbenko

IMG_74681
«Палай – не згорай!» – проект для вінницьких медійників з профілактики «вигорання» на роботі

Громадська організація «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «СПІНОЗА» за підтримки Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації проводить проект «Палай – не згорай!» з профілактики емоційного «вигорання» працівників місцевої медійної галузі. Проект фінансується коштом бюджету.

Психолог - Наталія Станчук

Психолог – Наталія Станчук

-Ідею для проекту підказали психологи. Інформація, яку українські медіа пропонують споживачу, відображає настрої суспільства, а вони зараз не такі вже й «райдужні». Не певна, що журналісти навмисне прагнуть «загущувати фарби», адже як живе суспільство – таку «трансляцію подій» і отримуємо. Звісно, важко працювати у інформаційному полі, де є суцільний «негатив» і не вбачається позитивних змін. Інколи, емоції важко стримати, адже журналіст «пропускає» інформацію через себе – видаючи її, як інформаційний «продукт», на загал. Тож психолог Наталія Станчук, яка співпрацює із нашою громадською організацією, навчає бенефіціарів проекту, як позбуватись «інформаційного баласту» і турбуватись про власне емоційне здоров’я, «не згораючи» на роботі, – коментує голова ГО «СПІНОЗА» Наталія Журбенко.

Проект, що розпочався 3 березня 2017 року, передбачає проведення восьми тренінгових груп і десяти індивідуальних консультацій – до 21 квітня 2017 року.

- Досвід проведення таких груп отримала, працюючи із медиками. Помітила, що вони частіше транслюють проблеми саботування своєї роботи пацієнтами, що не дає їм можливості працювати на результат лікування. І в цьому важкість їх професії. В групі із журналістами з’являється відчуття висвітлення загальних проблем суспільства. Журналісти, на мій погляд, є на інформаційній межі між суспільством і проблемою. Їм доводиться охоплювати всі сфери життя, переробляти чималий обсяг інформації і адаптувати його для широкого загалу. У тренінгових групах за проектом «Палай – не згорай!» журналісти навчаються відслідковувати свої переживання і переживання, як кажуть у медійних колах – «джерела інформації». Групи допомагають подивитись на такий стосунок ніби зі сторони, а індивідуальні консультації завершують процес, допомагаючи журналістам краще розуміти себе, свої бажання і потреби, не «згорати» на роботі, а раціонально використовувати власні ресурси, – переконана психолог Наталія Станчук.

-Не вперше співрацюємо із ГО «СПІНОЗА» і певні у якості виконання проекту, як кажуть «під ключ». У проекті «Палай – не згорай!» нас зацікавило поширення його саме на молодих журналістів, які, набуваючи досвіду у професії, часто потрапляють у «емоційні пастки». Тобто, беруть на себе відповідальність «за усе на світі». Схожі «пастки», на мою думку, насправді чекають і справжніх держслужбовців, які пропускають через себе біди людей, що звертаються до них за допомогою. І через це «втрачають» на роботі власне здоров’я. Тому розглядаємо можливість проведення проекту під адміністративним супроводом цієї організації і для категорії молоді з числа державних службовців, – розповіла директор Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації Наталія Заболотна.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Відбувся тренінг «Фінансовий менеджмент. Бухгалтерський облік та оподаткування» серед підприємців міста Сєвєродонецьк

Жителі Луганської області навчалися ефективно вести бізнес та започатковувати власну справу

Жителі Донецької та Луганської областей отримали навички працевлаштування, кар’єрного розвитку та започаткування власної справи

Громади переселенців обговорили три проблеми, які досі не розв'язала держава

Зустріч посадовців ЄС та громадськості в Бердянську

Важлива правова інформація завжди з собою. Створено порадник учасникам кримінального провадження