Освітній онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень»

6 провідних експертів. 6 важливих тем для підвищення безпеки активістів та журналістів. З цього складається освітній онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень», який розроблений ...

Додано:
MI

intro_03
Освітній онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень»

6 провідних експертів. 6 важливих тем для підвищення безпеки активістів та журналістів. З цього складається освітній онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень», який розроблений в рамках проекту «Посилення системи захисту активістів».

Останнім часом, продовжує зростати кількість справ щодо тиску на активістів, правозахисників та журналістів-розслідувачів. Влада декларує загальні пріоритети про дотримання прав людини та наближення в цьому напрямку до світових стандартів, але, на жаль, кількість випадків тиску аж ніяк не зменшується.

«Такий тиск може відбуватись з використанням юридичних механізмів (заведенням кримінальних чи адміністративних справ), або у інший спосіб (підпал авто, погрози, дискредитація, залякування, побиття, пошкодження майна)», – коментує ситуацію співкоординаторка проекту від Асоціації УМДПЛ Ганна Рожкова.

Безпека для громадських активістів є важливою складовою їх діяльності. Для того аби захищати інших – потрібно знати як захистити себе.

«Безпека – це завжди комплекс дій. Ми підготували digital-інструменти, які навчать як діяти в критичних ситуаціях та повідомлять ваших близьких, що ви в небезпеці», – наголошує співкоординаторка від громадської організації «ЗахисТИ» Анастасія Семка.

В рамках проекту «Посилення системи захисту активістів» розроблено такі digital-інструменти, які допомагатимуть громадським активістам в питаннях безпеки:

Онлайн-додаток «Твоя безпека». Один натиск кнопки на смартфоні і додаток надсилає геолокацію вибраним довіреним контактам, зберігає фото- та відеоматеріали, зроблені за допомогою додатку, на захищений сервер.

Чат-бот в Телеграмі Activist’s advisor. Надає короткі чіткі відповіді як діяти активісту коли йому загрожує небезпека і як реагувати на погрози.

Онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень». Провідні експерти розкажуть як активісту себе убезпечити.

Карта зафіксованих випадків тиску на активістів та журналістів із геолокацією.

Всі продукти знаходяться на сайті проекту «Посилення системи захисту активістів»: http://activist-protection.umdpl.info

Онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень» створений Асоціацією УМДПЛ та громадською організацією «ЗахисТИ» у рамках проекту «Посилення системи захисту активістів» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу