Організаційний розвиток та фінансова грамотність – одні з потреб волонтерських центрів на Кіровоградщині (ІНФОГРАФІКА)

Тільки третина волонтерських центрів на Кіровоградщині працюють на базі зареєстрованих громадських об'єднань. А найбільшими їхніми потребами є організаційний розвиток, формування ефективної команди, ...

311973588_1050913292272526_6593143816295154911_n
Організаційний розвиток та фінансова грамотність – одні з потреб волонтерських центрів на Кіровоградщині (ІНФОГРАФІКА)

Тільки третина волонтерських центрів на Кіровоградщині працюють на базі зареєстрованих громадських об’єднань. А найбільшими їхніми потребами є організаційний розвиток, формування ефективної команди, а також посилення фінансової грамотності всередині волонтерського центру. Це показали опитування, що які проводила команда КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» протягом липня – жовтня 2022 р. 

“Опитування не є соціологічними, але дозволяють побачити тенденцію розвитку волонтерських центрів, які працюють у районах Кіровоградської області. Нам важливо розуміти які потреби мають волонтерські центри сьогодні, аби оперативно реагувати на них, плануючи ті чи інші заходи у межах Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини, що втілює наша команда за підтримки National Endowment for Democracy. Водночас ця інформація є необхідною для розуміння того як розвиваються сьогодні громадський і волонтерський сектори”, - говорить голова Організації Алла Волошина.

Опитування показало, що найбільшими потребами волонтерських центрів є фандрейзинг та фінансова підтримка, залучення нових партнерів та обмін досвідом, у тому числі з міжнародними організаціям, а також навчання і зміцнення команд, що вже сформувалися і працюють у центрах. 

Водночас волонтери зацікавлені розширювати свої знання у фінансових питаннях, а також розвивати свої волонтерські центри як спроможні організації. Тому серед запитів на навчання є допомога і консультування в питаннях реєстрації громадських об’єднань та соціальних підприємств, стратегування і планування нових напрямків роботи, налагодження фінансової прозорості у роботі волонтерського центру і залучення фінансування від програм донорської та міжнародної підтримки України. Відзначають волонтери і потребу у запровадженні методик і практик, які допоможуть запобігти емоційному вигоранню волонтерів та волонтерок. 

інфографіка тенденції розвитку волонтерських центрів Кіровоградщини_Монтажная область 1

 

Довідково: Опитування волонтерських центрів проводилося у рамках Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини, яку впроваджує команда КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy в межах реалізації проєкту «Соціальне замовлення Кіровоградщини». Програма спрямована на посилення волонтерських центрів шляхом: 1) фінансування волонтерських ініціатив через проведення конкурсу міні-грантів; 2) навчання та консультаційний супровід щодо фандрейзингу, стратегування, ефективних комунікацій, налагодження ефективної роботи тощо; 3) відновлення сил і повернення в ресурсний стан волонтерок і волонтерів; 4) промоція діяльності волонтерських центрів Кіровоградської області на всеукраїнському і міжнародному рівнях; 5) посилення інституційної стійкості волонтерських центрів.


 

Останні публікації цього розділу:

Skills4Recovery та JA Ukraine провели завершальний ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Львові

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві