ООН має забезпечити моніторинг проблеми сексуального насильства на окупованих територіях

У своєму виступі заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця 20 грудня на відкритих дебатах РБ ООН щодо торгівлі людьми в умовах збройних конфліктів відзначив важливість питання ...

4199dc858bd822a1
ООН має забезпечити моніторинг проблеми сексуального насильства на окупованих територіях

У своєму виступі заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця 20 грудня на відкритих дебатах РБ ООН щодо торгівлі людьми в умовах збройних конфліктів відзначив важливість питання запропонованого для обговорення:

“Проблематика торгівлі людьми перебуває у центрі уваги ООН протягом останніх десятиліть. Палермський протокол 2000 року та Глобальний план дій по боротьбі з торгівлею людьми 2010 року є засадничими та наріжними документами для усіх держав-членів Організації. Водночас, ми усі є свідками еволюції форм та способів використання торгівлі людьми протягом останніх кількох років, зокрема в умовах конфліктів та пост-конфліктних ситуаціях. У конфліктах по всьому світу сексуальне насильство використовується як руйнівна тактика ведення війни чи терористичної діяльності, як один з ключових елементів ідеології та діяльності екстремістських угруповань, таких як Боко Харам та ІДІЛ, що зокрема підтверджують останні доповіді Генерального секретаря з питання торгівлі людьми та сексуального насильства в конфліктах. Саме тому питання взаємозв’язку між такими явищами як торгівля людьми, сексуальне насильство у конфліктах та діяльність терористичних організацій набувають особливої актуальності та потребують сфокусованої уваги з боку Ради Безпеки.

Ухвалення резолюції 2331 є своєчасним кроком, який демонструє здатність РБ ООН реагувати на нові виклики та загрози, які виникають у сфері миру та безпеки. Ми не можемо заплющувати очі на ситуацію на місцях. Ми не маємо права чекати, коли кількість жертв сексуальної експлуатації та насильства, спричинених торгівлею людьми в умовах конфліктів сягне жахливих цифр війни в Боснії або геноциду в Руанді, коли протягом 3 місяців геноциду за різними оцінками було скоєно до 250 тисяч зґвалтувань.

Сталою проблемою є заниження даних щодо сексуального насильства в конфліктах, в першу чергу через стигматизацію, страх відплати, відсутність доступу для моніторингу, або неадекватні засоби для безпечної звітності.

Саме тому, для нас важливо, що ухвалена сьогодні резолюція стане новим інструментом РБ ООН, який сприятиме здійсненню оцінки ситуації на місцях у зонах конфліктів та постконфліктних ситуаціях, дозволить більш сфокусовано вивчити та відобразити проблему взаємозв’язку торгівлі людьми та діяльності терористичних угрупувань, а також фактів гендерно-обумовленого насильства в доповідях Генерального секретаря ООН та його подальших рекомендаціях. А це, у свою чергу, сприятиме більшій увазі до зазначеного питання з боку міжнародної спільноти та комплексному підходу до забезпечення прав людини в умовах конфліктів.

Україна рішуче підтримує міжнародні зусилля, спрямовані на протидію і попередження повного спектру порушень прав людини і зловживань в умовах збройних конфліктів і в постконфліктних ситуаціях. Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямків діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

Ратифікація Україною ряду міжнародних нормативно-правових актів спрямованих на протидію торгівлі людьми та прийняття у 2011 році Закону України „Про протидію торгівлі людьми” стали важливими кроками вперед на шляху до боротьби та подолання цього явища”.

А також пан Кислиця повторно озвучив звернення української сторони щодо включення у сферу діяльності відповідних мандатів Організації проблеми сексуального насильства на тимчасово окупованих РФ українських територіях.

19 грудня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію “Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, в якій засуджується окупація півострова Росією. Резолюція Генасамблеї є безкомпромісним юридичним інструментом для подальшої деокупації Криму.

 

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Налагодження процесу реабілітації в умовах воєнного стану

Перспективи впровадження інклюзії обговорили у другий день форуму «Світ без обмежень»

Форум «Світ без обмежень» зібрав спільноту партнерів з 16 областей України

Записати подкаст, провести подію, попрацювати — в Українсько-данському молодіжному домі в Києві

Відбулася презентація другого кварталу грантових заявок UCSIRP

ГО закликають голів місцевих органів влади взяти в роботу еко-чеклист для громад України