Ольга Поєдинок: Як забезпечити міжнародно-правову підготовку українських юристів

Міжнародне публічне право має стати основою підготовки юриста. Про роль освіти в подоланні проблем застосування міжнародного права Ольга Поєдинок, к.ю.н., адвокат, доцент кафедри міжнародного права ...

UCU Law 19.03
Ольга Поєдинок: Як забезпечити міжнародно-правову підготовку українських юристів

Міжнародне публічне право має стати основою підготовки юриста. Про роль освіти в подоланні проблем застосування міжнародного права Ольга Поєдинок, к.ю.н., адвокат, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка, розповіла під час відкритої лекції у Львові.

Захід відбувся у рамках проекту UCU Rule of Law Lecture Series, який реалізовує Школа права УКУ за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».

Під час відкритої лекції Ольга Поєдинок розповіла про те, яке міжнародне право «бачить» український суд,  у чому полягають основні проблеми із застосування міжнародних договорів в Україні та як забезпечити міжнародно-правову підготовку українських юристів.

«Міжнародне публічне право має стати основою підготовки юриста. Не юриста-міжнародника, а будь-якого юриста. Особливо в державі, яка перебуває у стані міжнародного збройного конфлікту, – зазначила Ольга Поєдинок. – Зараз ми всі повинні стати юристами-міжнародниками хоча б трохи. Для цього замало одного семестру, тому що це окремий всесвіт, який перетинається із всесвітом національного права».

Також експертка розповіла, що нещодавно в Україні почали викладати дисципліну «Міжнародне право в національних правових системах». До цього процесу долучилася й Ольга Поєдинок: «Можливо, мені пощастило, і в мене вдячні студенти, але більше слів подяки, ніж за курс «Міжнародне право в національних правових системах» я не чула. Не зважаючи на те, чим Ти будеш займатися, ці питання взаємодії є надзвичайно важливими».

Правникам Ольга Поєдинок радить вивчати не лише англійську, але й французьку мови, та використовувати у навчанні та роботі не лише ті підходи, до яких ми звикли, а й ті, які не лежать на поверхні.

 

За посиланнями Ви можете ознайомитися із відеозаписом та матеріалами лекції, а також залишити пропозиції та відгук про проект UCU Rule of Law Lecture Series.

 

Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Нагадаємо, UCU Rule of Law Lecture Series – це серія лекцій від провідних американських, європейських та українських правників, присвячена актуальним викликам і проблемам у галузі забезпечення верховенства права, правосуддя та справедливості. Проект «Підвищення обізнаності правничої спільноти України щодо сучасних викликів верховенства права через організацію та проведення серії юридичних лекцій Українського католицького університету «Правовладдя» реалізовує Центр верховенства права Школи права УКУ за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми «Нове правосуддя» у співпраці з Асоціацією правників України. Інформаційний партнер проекту – Юридична газета.

Погляди автора не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Довідка

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США.  До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Додаткову інформацію про діяльність USAID можна отримати у Відділі зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53, на вебсайті: http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати на Інтернет-сторінці www.newjustice.org.ua  та за телефоном +38 (044) 581-3303.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку