Оксана Дащаківська: Якою б влада не була ефективною – цього завжди буде недостатньо

Ківерцівські посадовці покращували навички співпраці з жителями громади. У рамках проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» старости, працівники міськради та ...

Дащаківська
Оксана Дащаківська: Якою б влада не була ефективною – цього завжди буде недостатньо

Ківерцівські посадовці покращували навички співпраці з жителями громади. У рамках проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» старости, працівники міськради та комунальних установ, а також депутати вчилися, як залучати людей до прийняття важливих рішень.

Тренерка Оксана Дащаківська розповіла учасникам про те, які існують рівні взаємодії влади з жителями та що характеризує кожен із цих рівнів. Після теорії присутні виконували практичне завдання – визначили, на якому рівні взаємодії нині перебуває міська рада та жителі громади. Це завдання викликало палкі дискусії, бо бачення ситуації в усіх різне. Одні вважають, що взаємодія на високому рівні, а інші ж – навпаки. Але всі погодилися, що здебільшого люди пасивні й, зокрема, через це немає повноцінної співпраці.

«Люди мають право на пасивність, однак якщо не шукати активних, якщо не налагоджувати з ними взаємодію, то рано чи пізно почнеться конфлікт, і якою б влада не була ефективною, але цього завжди буде недостатньо», – зазначила Оксана Дащаківська.

За її словами, чим більше громадяни будуть обізнані в тому, що відбувається, тим менше в них буде опору до процесів у громаді. Саме тому потрібне якісне інформування, а для цього недостатньо розповідати про роботу на сайті. Не досить і говорити про це в фейсбуці, хай яка б популярна сторінка не була. Необхідно шукати нові, часом нестандартні підходи.

Лише коли добре працюватиме цей рівень, можна буде переходити до наступного рівня залучення громадян – консультації.

Це поступовий і тривалий процес, але за його допомогою можна буде досягти того рівня, що громадяни самі будуть готові продукувати рішення. Як зазначила тренерка, зараз в Україні таких менш як 10%, у той час як в Європі цей показник значно вищий. Наприклад, у громадах Франції він сягає понад 40%, і досягти цього вдалося за допомогою навчання.

Також учасники виконали ще одне практичне та прикладне завдання. У групах вони провели картування активних людей, важливих проблем і можливостей, які нині є в Ківерцівській громаді. У такий спосіб було окреслено подальші можливі напрями роботи, яка зможе не просто збільшити залученість жителів до процесу прийняття владних рішень, а в тривалій перспективі значно підвищити успішність громади та якість життя в ній.

Цей тренінг реалізований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Локальний партнер заходу – ГО «Молодіжний простір “Тандем”».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році