«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади?». Відповідь на це питання шукали на Львівщині

29 липня 2021 року відбулося обговорення на тему «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади?» організоване ГО «Центр громадської адвокатури».У більшості новостворених та вже існуючих громад ...

Obh2
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади?». Відповідь на це питання шукали на Львівщині

29 липня 2021 року відбулося обговорення на тему «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади?» організоване ГО «Центр громадської адвокатури».

У більшості новостворених та вже існуючих громад на даний час відбувається процес формування стратегічних планів розвитку територій. Створення стратегій здійснюється за усталеними методиками, а над їх розробкою працюють сформовані робочі групи. Проте, на скільки цей процес охоплює природне довкілля та враховує питання охорони природи? Учасники заходу обговорювали цей аспект стратегічного планування та роль довкілля у сталому розвитку громади.

У вступній частині заходу координатор проекту  ознайомив учасників з основними існуючими напрямками стратегічного планування в Україні на державному та регіональному рівнях, співставляючи зі стратегічними пріоритетами розвитку Європейського Союзу, оскільки національні пріоритети на сьогодні передбачають інтеграцію в Європейське співтовариство.

Про проведену діяльність щодо впровадження стратегічного планування у сфері охорони довкілля в пілотній громаді Львівської області розповіла експерка-геоеколог проєкту Ольга Хауляк. Ситуація в громаді була типовою для всіх інших, коли у загальній стратегії громади одним абзацом описано найболючішу для громади проблему з сміттям, водопостачанням, каналізуванням чи природоохоронними територіями.

В рамках проєкту було розроблено компонент охорони довкілля у стратегічному планування розвитку громади, що базується на дослідженні  природних ресурсів і потреб громади, а також визначенні поетапних кроків впровадження заходів з охорони довкілля. Застосовано інноваційний підхід проведення попереднього дослідження із використанням відкритих джерел, реєстрів та наукових досліджень, на основі яких сформовано рекомендації.

Підсумком процесу планування стало затвердження Тростянецькою сільською радою Стратегії охорони довкілля громади на 2021-2025 рр. (рішення 844 від 28.05.21 р.).

Елементом впровадження компонентів Стратегії стало проведення двох тренінгів за визначеними стратегічними цілями –  щодо поводження з відходами та енергозбереження у громаді, на яких учасникам надано інформацію щодо інструментів роботи за даними напрямками для їх впровадження в громаді та посилено їхню спроможність їх застосовувати.

Obh1

Учасниками заходу підкреслено важливість не лише наукової обґрунтованості стратегічних цілей та напрямків їх реалізації, а і постійний фаховий супровід реалізованих рішень, практичну спрямованість заходів стратегії. Досвід створення стратегічних планів зазвичай базується на економічних показниках та процесах, нерідко забуваючи про природну основу. Присутні погодилися, що потрібно активніше наголошувати на потребі глибшого аналізу природно-екологічних процесів, що відбуваються на території громади, а також планувати практичні заходи та дії на рівні громади, які можна впроваджувати уже сьогодні в установах, підприємствах, домогосподарствах, щоденній поведінці жителів для попередження та зменшення негативного впливу на довкілля.

Застосування комплексного підходу у формуванні стратегічного бачення розвитку громади дозволяє також  врахувати можливі наслідки використання природних ресурсів (корисних копалин, водних об’єктів, земельних ресурсів, тощо) у довготерміновій перспективі, та завчасно попередити можливий негативний вплив.

logo CGA-EU

Захід проведено в рамках проєкту «Сприяння практичній реалізації стратегічного планування у сфері охорони довкілля в Тростянецькій ОТГ Львівської області», який реалізується  ГО «Центр громадської адвокатури» у партнерстві з Тростянецькою сільською територіальною громадою та ГО «Агенція розвитку та співробітництва» за підтримки Європейського союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Матеріали заходу та його зміст відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи