Оголошено переможців і переможниць 20 Docudays UA

Ювілейний 20 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив переможців і переможниць. 8 червня відбулась церемонія нагородження, яку провели генеральна продюсерка ...

Додано:
Docudays UA

2_5192857817278590428
Оголошено переможців і переможниць 20 Docudays UA

Ювілейний 20 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив переможців і переможниць. 8 червня відбулась церемонія нагородження, яку провели генеральна продюсерка інформаційного Суспільного Мовлення Ангеліна Карякіна, та Максим Щербина, редактор і ведучий «Телебачення Торонто».

Традиційно фільми на Docudays UA змагалися в конкурсах DOCU/СВІТDOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО, який цьогоріч також складається суто з українських фільмів. Одна з дев’яти конкурсних стрічок отримала нагороду RIGHTS NOW!. Її вручили креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність. Студентське журі також обрало своїх фаворитів. Крім цього, оголосили фільм-призер глядацьких симпатій, а також стрічку-володарку Премії імені Андрія Матросова.

Усі, хто здобули головні призи в конкурсах DOCU/СВІТDOCU/УКРАЇНАномінації RIGHTS NOW!, а також головну нагороду студентського журі та приз глядацьких симпатій, отримають від фестивалю по 35 000 гривень. Завдяки підтримці продакшн-компанії Story Ab (Стокгольм) і Шведського інституту головний/-а переможець/-иця конкурсу DOCU/КОРОТКО отримає 3000 євро, а володар/-ка спеціальної відзнаки — 1500 євро. Мета цих грошових заохочень — підтримка кінематографістів-/ок, які починають свій професійний шлях найчастіше короткою документальною формою. 

Головний приз конкурсу DOCU/СВІТ отримав фільм «Ми не згаснемо» української режисерки Аліси Коваленко. На думку журі, фільм «створює простір для тих, чиї долі хтось міг би вже вважати втраченими через історію та геополітичні обставини; стрічка підтримує бачення майбутнього покоління та його потенціалу й волі до завоювання світу силою творчості, цікавості та взаємної підтримки».

Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/СВІТ отримала стрічка «Етілаат роз» Аббаса Резає — за те, що фільм «доносить дуже чіткий і універсальний меседж: не існує демократичного майбутнього у суспільств без вільної журналістики».

Журі DOCU/СВІТ також нагородило Спеціальною відзнакою команду DOCUDAYS UA.

«Безпрецедентний документ свого часу і доказ злочину… фільм, що залишає глядача/-ку з відчуттям потужної рішучості продовжувати опір — через відданість професії та служіння суспільству звичайних героїв/-нь у кадрі та по той бік камери», — стрічка «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова отримала головну нагороду в конкурсі DOCU/УКРАЇНА.

Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/УКРАЇНА отримав фільм «Крихка памʼять» Ігоря Іванька. На думку журі, «цей фільм створює фізичне відчуття памʼяті: як вона формується, змінюється, обманює нас, зачаровує, не піддається нам… автор зачіпає роль особистості в роботі над субʼєктивною та колективною памʼяттю».

У конкурсі DOCU/КОРОТКО головну нагороду отримала стрічка «прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі«Цей фільм — міст між тими, хто виїхав, хто врятувався від війни, і тими, хто дав їм притулок».

Спеціальною відзнакою журі DOCU/КОРОТКО відмітило фільм Олексія Радинського «Чорнобиль 22» — «він дає унікальну перспективу на широко висвітлену подію, що привернула увагу всього світу в перші дні російського вторгнення в Україну».

У номінації RIGHTS NOW! правозахисне журі визначило головним переможцем фільм «Залізні метелики» Романа Любого за «гострий мистецький підхід із дуже багатою кінематографічною мовою, що запрошує глядачів/-ок до інтерактивного діалогу та рефлексії, до сцени воєнного злочину 2014 року — збиття малайзійського літака російськими військами на Сході України».

Спеціальну відзнаку RIGHTS NOW! отримав фільм «Вбивство журналіста» Метта Сарнецкі. Стрічка дає розуміння «наскільки вразливою є демократія — не лише у сучасній Словаччині».

Головну нагороду студентське журі віддало фільму «Крихка памʼять» Ігоря Іванька «за глибинне дослідження пам’яті та сили кінематографа, рефлексію про переплетення минулого та сьогодення».

Спеціальні відзнаки студентського журі отримали фільми «Етілаат роз» Аббаса Резає та «Мовчазна історія» Андерса Сковбʼєрг Єпсен.

Головний приз Премії імені Андрія Матросова — 35 000 гривень — отримала стрічка Ptitsa Аліни Максименко — «твір, який у лаконічній чуттєвій формі перетворює розлуку й прощання з минулим на початок нового шляху й відчинені двері в майбутнє»

«За тонку й виразну кіноспробу говорити про невимовне» спеціальну відзнаку Премії імені Андрія Матросова — 20 000 гривень — отримав фільм Дарини Мамайсур «Щоразу затинаюся від звістки з Києва».

Щороку глядачі та глядачки фестивалю голосують за найбільш вподобані стрічки з усієї конкурсної програми фестивалю. Приз глядацьких симпатій отримала стрічка «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова.

Спеціальний подарунок — апсайклінг-світшот створений для Docudays UA українською дизайнеркою Ясею Хоменко отримала режисерка Катерина Горностай за фільм «П’ятниця, субота, неділя». Виріб створено з футболок кіноклубів та залишків мерчу минулорічних фестивалів.

Нагадуємо, що по завершенню фестивалю перегляд стрічок ювілейного Docudays UA не закінчиться. 9–11 червня відбудуться глядацькі дні: будуть показані фільми-переможці конкурсних програм у «Жовтні» та фільми з головної програми «Образ майбутнього» у KINO42. Шукайте розклад та купуйте квитки на сайті. Також дивіться окремі стрічки 20 Docudays UA на DOCUSPACE. Зауважте, бейджі та абонементи на покази 9-11 червня не діють. 

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу