Обмежувальний припис – як ефективний захист у випадках домашнього насильства

Систематичні погрози, залякування, моральне приниження, висловлювання нецензурною лайкою, побиття, заподіяння тілесних ушкоджень – ось мабуть не повний перелік підстав, внаслідок яких пані Тетяна ...

Додано:
[email protected]

Насильство проти жінок з реалу перейшло до кіберпростору
Обмежувальний припис – як ефективний захист у випадках домашнього насильства

Систематичні погрози, залякування, моральне приниження, висловлювання нецензурною лайкою, побиття, заподіяння тілесних ушкоджень – ось мабуть не повний перелік підстав, внаслідок яких пані Тетяна разом із сином опинилися в притулку для жінок та дітей, що постраждали від домашнього насильства. Саме в стінах кризової установи й відбулось знайомство фахівців Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з пані Тетяною та її складною історією життя.

Агресивна, ворожа й подекуди неадекватна поведінка чоловіка стали свого часу підставою розриву відносин між подружжям. Втім, вже колишній чоловік не залишив у спокої Тетяну та її дитину – інваліда: переслідував, коїв фізичне та психологічне насильство, постійно погрожував. Неодноразові виклики поліції, притягнення кривдника до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, винесення термінового заборонного припису, на жаль, не принесли Тетяні з сином спокою та тиші.

Окремо, слід зазначити, що від агресивної поведінки колишнього чоловіка потерпав й малолітній син Тетяни. Дитина ставала постійним свідком фізичного та психологічного насилля по відношенню до матері, в його присутності лунала нецензурна лайка, відбувалась зневажливе ставлення до нього самого, стану його здоров’я, інтересів, потреб з боку батька.

Надаючи правову консультацію, фахівцями Місцевого центру було запропоновано пані Тетяні звернутися до суду з метою винесення обмежувального припису – спеціального заходу задля протидії домашньому насильству, що застосовується до кривдника.

Після прийняття звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та підтвердження відповідного статусу суб’єкта права на БВПД, дорученнями № 319 від 26.12.2019 року та № 12 від 17.01.2020  року, заявниці та її дитині було призначено адвоката Коробко Світлану Євгенівну.

Зібравши всі необхідні докази та встановивши факти, що мають суттєве значення, адвокаткою Світланою Коробко були підготовлені відповідні заяви до суду, щодо видачі обмежувальних приписів, встановивши при цьому заходи з тимчасового обмеження прав кривдника з покладенням на нього заборони наближатися на відстань ближче 100 метрів до місця проживання та інших місць частого відвідування колишньої дружини та дитини, розшукувати, переслідувати та у будь-який спосіб спілкуватися з постраждалими особами протягом шести місяців.

Дослідивши матеріали справи, наявні докази та обставини, судом було встановлено наявність обґрунтованих ризиків вчинення домашнього насильства по відношенню до пані Тетяни та  її сина.

Таким чином суд прийшов до висновку про обґрунтованість заяви та необхідності видачі обмежувальних приписів відносно колишнього чоловіка заявниці, шляхом встановлення заходів тимчасового обмеження прав кривдника та покладення на нього обов’язків, встановлених п.1 ч. 2 ст.26 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

Рішеннями Бердянського міськрайоного суду від 08.07.2020 року (справа № 310/4642/20) та від 21.08.2020 року (справа № 310/4634/20) було видано обмежувальні приписи стосовно колишнього чоловіка та батька, встановивши при цьому заходи тимчасового обмеження та покладено на кривдника обов’язки терміном на шість місяців в частині заборони наближатися на відстань ближче 50 метрів до місця проживання, навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалих осіб, а також забороною розшукувати, переслідувати та у будь-який спосіб спілкуватися з постраждалими особами.

Таким чином, завдяки професійним та злагодженим діям фахівців Місцевого центру та адвокатки Світлани Коробко вдалося отримати обмежувальні приписи для пані Тетяни та її сина.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу