Облік благодійної допомоги особливо актуальний для релокованих громад

Законодавче підґрунтя роботи з гумдопомогою особливо актуально для релокованих громад Луганщини – працюючих наразі у форматі військових адміністрацій. Так як більшість з них створили гуманітарні ...

Додано:
havrylenkova

56n
Облік благодійної допомоги особливо актуальний для релокованих громад

Законодавче підґрунтя роботи з гумдопомогою особливо актуально для релокованих громад Луганщини працюючих наразі у форматі військових адміністрацій. Так як більшість з них створили гуманітарні ХАБи, через які проходить величезна кількість гумдопомоги на постійній основі. Про це повідомив Ігор Агібалов, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Луганській області.

 За його словами, потік гуманітарної допомоги для територіальних громад України став системним, тож  завдання місцевої влади – так розподілити її, щоб не оминути увагою кожного, хто її потребує. Важливим у цьому процесі є й чітке дотримання законодавства щодо обліку гумдопомоги, яке не виділяє окремих випадків чи виключень для територій громад в релокації, в зоні бойових дій/ на лінії розмежування – правила для всіх однакові.

 Наразі, релоковані громади Луганщини створили 31 гуманітарний ХАБ, найбільша їх кількість у Київській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській області. Загалом, за даними Луганської ОВА, долучилися до організації таких закладів – 11 громад. Лідерами у кількості є Лисичанська – 6 створених ХАБів, Кремінська – 5 та Гірська громада – 5.

 «Мета роботи таких ХАБів – надати допомогу та необхідні послуги кожному мешканцю Луганської області, де та у якій частині нашої держави він не знаходився. Їх місія – важлива та відповідальна, але робота таких закладів потребує чіткого дотримання законодавства під час оформлення гумдопомоги. А для роботи з системними постачальниками – громади мають приймати місцеві цільові програми – воно того варто»», – прокоментував Ігор Агібалов.

 Також він зазначив, що громадам необхідно пам’ятати – бюджетні установи та ОМС не можуть бути благодійниками. ОМС – як отримувачу допомоги, слід обов’язково звертати увагу на те, чи є запис, що товар є гуманітарною допомогою. А для правильного оформлення гумдопомоги необхідно створити відповідну систему роботи, для кожної ТГ потрібен затверджений загальний порядок з цього питання.

 «Важливо для громад й не забувати про те, що оцінка безоплатно отриманих матеріальних цінностей відбувається за даними супровідних первинних документів або комісійно, а ОМС та інші юридичні підприємства та заклади територіальної громади (КП, КНП, КУ, КЗ) не мають права створювати благодійні фонди», – підкреслив Агібалов.

 Керівник Регіонального офісу також нагадав, що Програма U-LEAD продовжує надавати консультативну підтримку територіальним громадам під час війни, тож ОМС можуть звертатися за експертними роз’ясненнями з актуальних для них питань під час воєнного стану.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE