Названо переможців конкурсу “Перевтілення”

5 найкращих робіт у 3 номінаціях відзначила Рада консультантів Всеукраїнського інклюзивного театрального конкурсу «Перевтілення».У номінації “Театральна вистава”: “Океани” Особливого театру з ...

Додано:
TAnya Mur

The way_1-2_fb2
Названо переможців конкурсу “Перевтілення”

5 найкращих робіт у 3 номінаціях відзначила Рада консультантів Всеукраїнського інклюзивного театрального конкурсу «Перевтілення».

У номінації “Театральна вистава”: “Океани” Особливого театру з Чернівців (режисер Катерина Бутняк); “Маленький принц” Театру особливих акторів “Намисто” з Рівного (режисер Олена Гончарук); пластична вистава “Щасливі вигнанці” Народного театру-студії “Паростки” з Києва (режисер Віталій Любота).

У номінації “Малі театральні форми” кращою була робота “Подарунок на Різдво” Народного самодіяльного театру жестової мови з Харкова (режисер Надія Мігунова).

Найкращою у номінації “Індивідуальні номери” журі визнало роботу Вікторії Цикало з Харкова, яка на конкурс представила уривок з твору М. Гоголя “Ніч перед Різдвом”.

Роботи учасників оцінювала Рада консультантів у складі режисерів, акторів, театрознавців, танцівників та музикантів з України та Польщі.

Особливість цьогорічного конкурсу «Перевтілення», розповідає його координаторка Анастасія Сімака: “новий онлайн формат. Учасники з усієї України мали можливість взяти участь  не виходячи з дому. Водночас саме через  карантин чимало колективів не змогли представити своїх робіт на конкурс. Адже для участі необхідно було надіслати відеоверсію вистави, етюду, індивідуального номеру тощо. Однак чимало колективів просто не мають записів своїх виступів, а під час карантину не збиралися разом, тому не змогли записати відеоверсії  на конкурс”.

Загалом у конкурсі, який відбувався в межах 15 Міжнародного фестивалю інклюзивного театру «Шлях» взяли участь 24 учасники з 11 областей України. Всі вони  отримають дипломи. А посилання на кращі роботи з`являться на сторінці фестиваль Шлях.

ДОВІДКА:

Інклюзивний фестиваль ШЛЯХ – платформа для розвитку інклюзивного театру, який 15 років поспіль проводить організація «Непротоптана стежина», цьогоріч відбувався онлайн з 14 до 27 вересня.  Фестиваль дає можливість вийти на сцену професійного театру акторам з інвалідністю та інклюзивним театральним колективам.  У 2001 році став одним із перших подібних заходів в Україні, де люди з інвалідністю були не лише глядачами, але основними активними учасниками.  «Шлях» є учасником активної міжнародної спільноти інклюзивного театру, куди входять колективи з Польщі, Білорусі, Німеччини, Литви, Латвії та інших країн. У межах ювілейного, 15 фестивалю, відбулися також  покази онлайн вистав з різних країн, публічні дискусії про інклюзію в мистецтві та онлайн курс для режисерів інклюзивних театрів.

Фестиваль втілювався  за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою  авторів. Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України. сайт: ucf.in.ua, facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares